banner32

Başakşehirli hanımlar ticaretin püf noktalarını öğreniyor

Başakşehir Belediyesinin ses getiren projelerinden “Hanımeli Başakkadın Girişimcilik Projesi”'ne katılan hanımlar, uzman eğitmenlerden ticaretin püf noktalarını öğreniyor. Belediyenin; Başakşehirli kadınların maddi ihtiyaçlarını kendi imkanları ile karşılamaları, el emeklerini değerlendirebilmeleri için hayata geçirdiği proje, verilen eğitim programı ile bir adım öteye taşınıyor.

Başakşehirli hanımlar ticaretin püf noktalarını öğreniyor
 Motivasyon, planlı çalışma, ve istikrar

Başakşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi desteği ve organizasyonu ile Başakpazar Fuar ve sergi alanında  gerçekleştirilen seminerler zincirinin ilkinde “Motivasyon planlı çalışma ve istikrar” konusu ele alındı. 450 hanımın dahil olduğu Hanımeli projesine katılan hanımların, seminer programlarının ilki: Uzman Psikolojik danışman Fazilet Yavuz Birben tarafından verildi.

Başakşehir Times Haber Merkezi 

Seminerde Başakpazar’da her hafta Salı günü belediyenin sağladığı ücretsiz stantlarda satış yapan hanımların kazançlarını nasıl artırabileceklerine dair ipuçları verildi. Çoğu ilk defa ticaret hayatına adım atmış olan hanımlar Birben’in önerilerini dikkatle dinleyerek notlar aldı. Fiyatlandırma nasıl olmalı?, Hangi ürünleri satmalıyız?, Gıda ve Tekstil piyasası nasıl işliyor?, Motivasyon nasıl sağlanır? gibi konularda bilgi veren Uzman Psikolojik danışman Fazilet Yavuz Birben ticarette başarı için yapılması gerekenleri anlattı

Planlı ve düzenli hareket edilmeli

Esnek düşünebilmenin önemine de değinen Birben “Esnek düşünebilmelisiniz, eğer sattığınız ürün ilgi görmüyor, satılmıyorsa diğer hafta başka alternatif düşünmelisiniz. Planlı ve düzenli hareket etmeli, piyasadaki ürünlerden farklı ve kaliteli ürünler seçmelisiniz. Ayrıca ürünlerin sunumu da çok önemli. Başarı için imkânlara uygun, yeteneklerinizle orantılı, gerçekçi, kontrol edilebilir hedefler belirlemelisiniz" dedi. 

Alanında uzman eğitmenler tarafından belirli periyotlarla Başakpazar Fuar ve Sergi alanında tekrarlanacak seminerleri tamamlayan hanımlara Başakşehir Belediyesi tarafından sertifika verilecek. 

Programı dahilinde verilecek seminer başlıkları ise şöyle

*İş ahlakı
*Müşteri-satıcı iletişimi
*Ticari Bakış açısı, maliyet, hesaplama, kar etme
*Gıda güvenliği ve hijyen

Hanımlar eğitimden memnun kaldı

Eğitim programına katılan ve Başakşehir Kadın Meclisi yürütme kurulu üyesi Ayşe Bostancı “Hanımlar burada ekonomik bir faaliyet için bulunuyorlar, biz hem girişimcilik ruhunu gerçekleştirmek hem de motivasyonlarını artırmak için bu seminerleri planladık. Çok faydalı olacağını düşünüyorum, bu ilk başlığımız olacak. Beğenilirse, hanımlar fayda görürse devamı da gelecek” dedi. Yaptığı el işlerini satmak için gelen Birgül Kiziroğlu ise “Bize böyle bir imkan verildiği için Belediye Başkanımıza, emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Bu seminerler faydalı olacaktır, çok memnun olduk” dedi. Tekstil üzerine satış yapan Selime Güçlü “Seminerlere katılmaya devam edeceğiz, eğitimler bizi cesaretlendirip, güçlendirecektir”

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35