banner29

Başakşehir,İstanbul'un En Genç Belediye Başkanı Kartoğlu'na Emenat

Kadir Topbaş'ın istifa ettirilmesinden sonra İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı olan eski Başakşehir Belediye başkanı Av.Mevlüt Uysal'ın yerine, Meclis üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı Yasin Kartoğlu Ak Partili meclis üyelerinin oyları ile seçildi.

Başakşehir,İstanbul'un En Genç Belediye Başkanı Kartoğlu'na Emenat
Ak Parti'den Yoğun vardı

Yerel Yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı  Erol Kaya,Ak Parti İstanbul  İl başkanı Dr.Selim Temurci,Başakşehir ilçe başkanı Ayhan Özgürel başta olmak üzere çok sayıda Ak Partili üst düzey siyasetçi 04.10.2017 saat 15.00'da meclis salonunda yaplan yeni başkanı belirleme çalışmalarında bulunmak üzere Ak

Parti Grup salonunda patililer ile istişarelerde bulundu

Kaya ve Temurci oylamanın yapıldığı  meclis salonuna girmeyerek sonuçları  başka bir mekanda takip etmeyi tercih ettiler. Oylama sonunda genç başkanı tebrk eden Kaya ve Temurci başarılar dileyerek ilçeden ayrıldılar. 

Yasin Kartoğlu 8.5 yıldır başkan yardımcısı olarak görev yapıyordu

Başakşehir Belediyesi Bahçeşehir Yerlekesinde bulunan Belediye Meclis Salonunda 25 Ak Partili ve 12 CHP'li Meclis üyesinin katılımı ile yapılan oylamada Ak Parti adayı Yasin Kartoğlu 3.turda kendi parti meclis üyelerinin tamamı olan 25 tanesinin oylarını alarak başkanlık koltuğuna oturdu. 

Ak Partili ve CHP'li seçmen yoğun ilgi gösterdi

Meclis binasının bulunduğu mekanın alt katında yer alan Muhsin Ertuğrul sahnesinde kurulan canlı yayın ekranında yüzlerce seçmen  meclis salonunda yapılan oylamayı canlı olarak izledi.

Meclis 1.Başkan vekili Cüneyt Yılmaz'ın yönetiği topantıda yaptığı  espriler herkesi güldürdü. görevlilerin oyların atıldığı sandığı açmakta zorladığını gören Yılmaz her iki Belediye Başkan adayına dönerek sayın başkan adayları sandık açılmıyor ne yapacağız diyerek espri yapması herkesi güldürdü.

Basın mensuplarına her türlü kolaylık sağlanması dikkaterden kaçmadı 

2009'dan bu yana ilk kez Başakşehir Belediye meclis salonunda basın mensuplarına özel yer arılması ve görevlerini yaparken her türlü kolaylığın gösterilmiş olması önceki durumları bilen basın memnsupları tarafından memnuniyetle karşılandı.

Yeni Belediye başkanı Yasin Kartoğlu'nun Teşekkür Konuşması 

Yeni Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, yaptığı teşekkür konuşmasında, böyle bir makama seçilmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kartoğlu, “Görevimi sorumluluk bilinciyle ve layıkıyla yerine getireceğimden kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Başkan Mevlüt Uysal’a Başakşehir’e verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür eden Kartoğlu, “Şimdi bir bayrak değişimi yaşıyoruz. Eski dönemden güç alarak, yeni bir döneme başlıyoruz. Her zaman olduğu gibi çok çalışacağız. Hep birlikte uyum içerisinde sadece Türkiye’nin vitrin İlçesi haline getirdiğimiz Başakşehir’i geleceğe taşımak için çalışmaya devam edeceğiz. Başta hükümetimiz, Büyükşehir Belediyemiz ve tüm partilerden meclis üyesi arkadaşlarımızın desteğiyle el ele vererek Başakşehir’i hemşerilerimizin daha keyifle yaşayacakları bir yer haline getirmek için gayret göstereceğiz” diye konuştu.
Tebrikleri kabul eden Yasin Kartoğlu, seçim sonuçlarının ardından bütün belediye meclisi üyelerle birlikte toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yasin Kartoğlu Kimdir ?

Malatyalı bir ailenin oğlu olarak 1977 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul Küçükçekmece’de tamamladı. Malatya İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olan Yasin Kartoğlu, siyasi hayatına Ak Parti Küçükçekmece Gençlik Kolları kurucu üyeliği ile başladı. 2003-2008 Yılları arasında AK PARTİ Küçükçekmece İlçe Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı görevlerinde bulundu.
2009 Yerel seçimlerinde AK PARTİ  Başakşehir Belediyesi Meclis Üyeliği’ne seçilen Kartoğlu, aynı dönemde Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın ekibinde de yer alarak, Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. İstanbul’un en genç belediye başkanı olan  Yasin Kartoğlu evli ve 2 çocuk babası. 

Kaynak: İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35