banner25

Başakşehir'in 2023 vizyonu hazır

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehir’in 2023 vizyonunu ve ilçe genelinde yapımı devam eden dev projeleri ilçe sakinleriyle paylaştı.

Başakşehir'in 2023 vizyonu hazır
 Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehir’in 2023 vizyonunu ve ilçe genelinde yapımı devam eden dev projeleri ilçe sakinleriyle paylaştı. 
Başkan Kartoğlu, mutluluğun şehri Başakşehir’i inşa etmek için büyük bir çaba sarf ettiklerini söyledi. 
Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde düzenlenen Başakşehir’in 2023 Vizyonu ve Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyesi Adaylarının Tanıtım Toplantısına; Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun yanı sıra eski Sağlık Bakanı ve AK Parti Erzurum Milletvekili Dr. Recep Akdağ, eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya,  AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Sebahatdin Kayas, MHP Başakşehir İlçe Başkanı Fatih Keleşoğlu ve çok sayıda Başakşehirli katıldı.
Programda Eski Sağlık Bakanı ve AK Parti Erzurum Milletvekili Dr. Recep Akdağ, Eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, birer konuşma yaparak konukları selamladı. 
Başakşehir Millet Kıraathanesi’ne görkemli açılış
İlçe genelinde tamamlanan ve yapımı devam eden dev projelerle ilgili bir sunum gerçekleştiren Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “mutluluğun şehri Başakşehir” sloganıyla yola çıktıklarını ve bunu gerçekleştirmek için üstün bir çaba sarf ettiklerini belirtti. 
Napolyon’un “Dünya’nın bir başkenti olsaydı bu İstanbul olurdu” sözünü hatırlatan Başkan Kartoğlu, “Biz de ‘İstanbul’un bir başkenti olsaydı bu Başakşehir olurdu’ diyoruz. Millet Bahçelerimizi hizmete açtık, 14 Mart Perşembe günü de Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’un teşrifleriyle İstanbul’un en büyük millet kıraathanelerinden Başakşehir Millet Kıraathanesi’ni hizmete açıyoruz. Milyonlarca kitaba ev sahipliği yapacak Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi ve Kanal İstanbul gibi dev projelerin çalışmaları ise tüm hızıyla devam ediyor” diye konuştu.
“Sıfır Atık” projesi için geri sayım başladı
Başkan Kartoğlu, “yeşil şapkalar takılsın, geri dönüşüm başlasın” sloganıyla hazırlanan Sıfır Atık projesinin tanıtım toplantısı için geri sayımın başladığını dile getirerek, “Cumhurbaşkanımızın değerli eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin katılımıyla 18 Mart Pazartesi günü Emin Saraç Kültür Merkezi’nde gerçekleştireceğimiz toplantımıza tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. O gün sizleri Başakgiller’le de tanıştıracağız.” ifadelerini kullandı. 
Coşkulu bir atmosferde gerçekleştirilen “Başakşehir’in 2023 Vizyonu” programı, Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyesi Adaylarının tanıtımı ve hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35