banner25

Başakşehir’e hoş geldin komşu

Başakşehir Belediyesi ilçeye yeni taşınan aileler için ‘Hoş geldin komşu’ projesi başlattı. Ailelere yeni yuvalarında mutluluk dilemek, hoş geldin demek, tanışmak, belediye ile iletişimlerini kuvvetlendirmek amacı ile ekim ayında başlatılan proje kapsamında Başakşehir’e yeni taşınmış ya da başka mahallede ikamet etmeye başlamış haneler ziyaret ediliyor, ilçe ile ilgili bilgiler paylaşılıyor.

Başakşehir’e hoş geldin komşu
 Hoş geldin komşu’ projesi, Başakşehir’de komşuluk ilişkilerini güçlendirmek, ilçeye yeni taşınan ya da ilçe içerisinde ikametgâhı değişen ailelere belediyenin çalışmalarını anlatmak, ilçede ihtiyaç duyabilecekleri kurum ve hizmetler ile ilgili bilgiler vermek için hayata geçirildi.  Başakşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde yürütülen çalışma kapsamında şimdiye kadar 3 bine yakın konut ve aile ziyaret edildi. Belediye görevlileri ilçeye yeni taşınan hanelerin tespitinin ardından ziyaretleri gerçekleştiriyor. İlçe ve belediye ile ilgili bilgilendirmelerin ardından Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın mektubunun da yer aldığı hediye çantası ev sahibine takdim edilerek ziyaretler sonlandırılıyor. Hediye çantası içerisinde Başakşehir Belediyesi Hizmet Rehberi, faaliyet kitapçığı, ilçe haritası, ilçe telefon rehberi, ajanda, kalem, kahve ve fincan takımı yer alıyor.

 

Düzenli yerleşim alanları ve belediyecilikte öncü çalışmaları ile İstanbulluların ailecek oturmak için ilk tercihleri arasında Başakşehir geliyor. Hoş geldin komşu projesi ile özlenen mahalle yaşamını canlandırmak isteyen Başakşehir Belediyesi proje kapsamında ilk etapta Bahçeşehir Vaditepe evleri, Bahçetepe Medikule, Bahçetepe Bulvar İstanbul, Toki 19.Bölge Kayaşehir  ve Emlak Konut Başakşehirevleri olmak üzere yeni yerleşim alan bölgelerde şimdiye kadar üç bine yakın aileye hoş geldin komşu ziyareti yapıldı.

 

Ziyaret gerçekleştirilen aileler tarafından memnuniyetle karşılanan proje önümüzdeki dönemlerde de devam edecek.

 

‘İstanbul’un karmaşasından uzaklaşmak için geldik’

 

Başakşehir Evleri 1. Kısım Site Yöneticisi olan Halit Çebi, projeyi şu sözlerle değerlendirdi, “Başakşehir Belediyemizin yeni projesi kapsamında yetkililerin hanelere ziyaretleri olumlu tepkiler alıyor. Vatandaşlarımız ziyaretlerden dolayı çok mutlu oluyor. Yeni taşınan komşularımız haliyle belediye hizmetlerini ilçe içerisindeki kurumların faaliyetlerini ilk etapta bilemeyebiliyor. Bu manada ziyaretler sırasında bu bilgiler paylaşılıyor, bu da vatandaşımızın işine yarıyor. Vatandaşların belediye ile ilgili talepleri de alınıyor.”

 

Neslihan Koçyiğit: “Dört ay önce taşındım. Başakşehir’den memnunuz.  Güzel, sakin bir yer olduğu için tercih ettik. İstanbul’un kargaşasından uzak, trafikten uzak, havası temiz, yeşilliği güzel bir yer burası. Yeni taşındığımız için belediyenin çalışmalarından haberdar değildik, bu ziyaretler sırasında bize bilgiler verildi.”

 

Nuray Batmaz: “Üç ay önce Başakşehir’e taşındık. Burayı tercih etmemizin sebebi çocuklar için oyun alanları var. Bizim içinde nezih ve sakin bir yer. Ev ziyaretleri çok güzel. Bu kılavuz ve broşürlerle birlikte bizlere bilgiler verilmesi iyi oldu. İlçe ile ilgili daha çok bilgi sahibi olduk.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35