banner32

Başakşehir’e 6 yeni park daha

Başakşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen sistemli çalışmalarla ilçe genelinde 6 park ve 1 spor sahası tamamlanarak hizmete açıldı.

Başakşehir’e 6 yeni park daha
Eston Şehir Parkı göz dolduruyor

İlçede mevcut yeşil alanların kalitesinin yükseltilmesi, park ve yeşil alanlarının sayılarının çoğaltılması amacıyla tamamlanan çalışmanın ilki olan Eston Şehir Parkı Başakşehir Şamlar Mahallesi bölgesinde toplam 1.700 m2 alan üzerine kuruldu. “Eston Şehir Parkı”nda 312 m2 lik Basketbol Sahası, 154 m2 lik Çocuk oyun alanı, 103 m2 lik Fitness alanları da yer alacak.

Altınşehirli çocuklar çok mutlu

Özellikle çocuklar tarafından bitirilmesi sabırsızlıkla beklenen bir diğer proje olan“Altınşehir Parkı” yoğun ilgi görüyor. Altınşehir Mahallesinde 300 m2 lik bir alanda oluşturan Park, kapsamlı çocuk oyun alanları ile bölge çocuklarınahizmet veriyor.

1.Etap’a Modern bir park

Başakşehir 1.Etapta yapımı tamamlanan park toplam 5000 m2 lik alanıyla ilçedeki en büyük parklardan biri. 1200 m2 EPDM esnek zemine sahip olan parkın fitness spor alanı ise sağlıklı yaşam için spor yapan Başakşehirliler için modern bir mekan sunuyor. Barfiks spor alanının da bulunduğu park özellikle hafta sonu yoğun ilgi görüyor.

5.Etap Dere Kenarına Parkı

5.Etapta yer alan dere kenarı parkı da Bahçeler Müdürlüğü tarafından çevre düzenlemesi yapılarak yeşillendirildi ve yürüyüş alanları oluşturuldu. Toplam 14.000m2 lik alanda kurulan parkta, 1.345m2 EPDM yürüme yolu ilçe sakinlerine yeşillikler boyunca yürüyüş yapma imkanı sunuyor. 2 takım Fitness ve 2 takım Barfiks spor alanınında yer aldığı park dere kenarının çehresini değiştirerek modern bir mekana dönüştürmüş durumda.

Başakşehir Ayazma Parkı

Toplam 1.175 m2lik bir alanda kurulu bulunan Ayazma Parkında 1 adet çocuk oyun alanı yeralıyor. 1 adet Kameriye oturma alanı da bulunan park ilçe sakinlerinin uğrak yererli arasında yerini almış durumda.

Yunus Emre Parkı

Başak mahallesinde hizmete açılan Yunus Emre Parkı toplam 2.763 m2 alan üzerine kuruldu. 1 adet çocuk oyun alanının yer aldığı Yunus Emre Parkında 1 adet kameriye oturma alanı da mevcut.

Modern çocuk oyun grupları, spor alanları ve yemyeşil yürüyüş yolları ile dikkat çekenparklar ilçenin çehresini değiştirerek, yeşil alanların sayısında önemli bir artış sağladı.

Altınşehir spor sahasına kavuştu

Altınşehir 3100 adada yer alan spor sahası toplamında 293 m2 alan üzerine kurulmuş.  Adet Basketbol sahasınında bünyesinde barındıran Spor sahası özellikle gençler tarafından ilgi görüyor.
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35