banner25

Başakşehir’de ruhsatlar adrese teslim

Başakşehir Belediyesi iş yeri ruhsatlarını elden teslim ediyor. Başakşehir Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma ile ilçede ruhsat işlemlerini tamamlanmış işyerlerinin ruhsatları adrese elden teslim ediliyor. İlçe genelinde devam eden çalışma ile iş yeri sahipleri zamandan kazanmış oluyor.

Başakşehir’de ruhsatlar adrese teslim
Geniş bir yüz ölçüme sahip olan Başakşehir’de iş yeri sahiplerinin belediye gelmeden hazır olan ruhsatlarına ulaşabilmelerini sağlanıyor. Müdürlük yetkilileri ilçe de işlemi tamamlanmış işyerlerine giderek çerçeveli ruhsatları esnaflara ulaştırıyor.
Başakşehir Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü Dr. Mahmut Yavuz adrese teslim ruhsat uygulamasını şu sözlerle anlattı, “İlçemizin yüz ölçümünün genişliğini göze alarak, vatandaşımızın işlerini kolaylaştırmak, zaman kaybını en aza indirmek için adrese ruhsat uygulamasını gerçekleştirdik. Çoğu esnafımız tek çalışıyor, ruhsatını almak için belediye geleceği zaman dükkânını kapatmak zorunda kalıyordu. Bizde, vatandaşımızın işlerini kolaylaştırmak, mağdur etmemek için ruhsat işlemleri tamamlanmış işyerlerine ruhsatlarını götürüyoruz.”
 
‘Ruhsat almak için aracı kullanmaya gerek yok’

Vatandaşları dolandırıcılık konusunda da uyaran Yavuz, “Belediyemiz esnafların işyerlerine gidip para tahsilâtı yapmıyor. Vatandaşlarımız bu konudaki dolandırıcılara karşı uyanık olmalı. Kişilerin iş yeri açmadan belediyeye danışması gerekiyor, bazen vatandaş iş yeri açıyor ama bizim denetimlerimizde iş yeri uygun olmayabiliyor.  İş yeri devralırken bile mağdur olmamaları için iyi araştırmaları gerekiyor. Vatandaşımız ruhsat almanın çok zor olduğunu düşündüğü için aracılar kullanıyor, onlara boş yere para verebiliyor. Hâlbuki ruhsat almak çok kolay, belediyede işlemler çok hızlı bitiriliyor o nedenle aracı kullanmalarına gerek yok” dedi.
 
‘Belediyeye kadar gitmemize gerek kalmadı’

Ruhsatını almak için belediyeye kadar yorulmasına gerek kalmayan esnaf ise uygulamadan çok memnun.
 
Kübra Doğan: “Kayaşehir’de ki dükkânımız yeni açıldı. Ruhsat için işlemlerimizi tamamlamıştık. Şimdide görevliler ruhsatımızı bize getirdiler. Güzel bir uygulama, belediyeye kadar gitmemize gerek kalmadı. Belediyemize teşekkür ediyoruz.”
 
Özcan Yasak: “Ruhsatımızı almak için işlerimizi bırakıp belediyeye kadar gitmeye gerek kalmadı.  Çok güzel bir uygulama. Bizim başka ilçelerde de dükkânlarımız var, ilk defa böyle bir uygulama ile karşılaşıyoruz.  İşimizi gücümüzü bırakıp belediye gidiyorduk, şimdi çok rahat ve kolay oldu. Gelen belediye ekipleri de güler yüzlü ve çok yardımsever.”
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35