banner25

Başakşehir’de okuma-yazma seferberliği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan Okuryazarlık Seferberliği çerçevesinde, Başakşehir’deki okuma yazma bilmeyenler, açılacak kursla okuma yazma öğrenecek.

Başakşehir’de okuma-yazma seferberliği
 Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılacak olan kurslara kaydedilecek kursiyerlerin tespiti için 5-19 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılan tarama çalışmaları sonucunda250 kişi başvuruda bulundu. Halk Eğitim Merkezi yetkilileri alan tarama çalışmalarının devam ettiğini belirterek, tespit edilebilecek okuma-yazma bilmeyen yeni vatandaşların kurslara dahil edileceğini belirtti. Kurslar, 5 Mart’ta başlatılacak ve en geç 11 Mayıs’ta tamamlanacak. Başvurular ise tüm okullardan ve Başakşehir Halk Eğitim Merkezleri’nden yapılabilecek.

 

Okuryazarlık belgeleri Cumhurbaşkanı’ndan

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, kurslarda Bakanlığın hazırladığı ve Talim ve Terbiye Kurulu’nun onayından geçen yeni eğitim programının uygulanacağı ifade edilirken, tüm materyaller öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılacak.

 

Kursların sonunda öğrencilere belgeleri törenle takdim edilmesi ve bu törenlerden birinin de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirileceği belirtiliyor.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35