banner25

Başakşehir’de Okçuluk dersleri başladı

Başakşehir Belediye bünyesinde hizmet veren Spor Parkları’nda okçuluk dersleri başladı. Ata sporumuz okçuluğun yeni nesillere sevdirilmesi, öğretilmesi, başarılı sporcular yetiştirilmesi amacı ile hayata geçirilen dersler ücretsiz olarak Uzman Antrenörler tarafından veriliyor.

Başakşehir’de Okçuluk dersleri başladı
 İnsanoğlunun avcılık günlerine dayanan, oku bir yay aracılığıyla hedefe göndermeyi amaçlayan ata sporumuz okçuluk, 1904 yılından itibaren de olimpik bir spor olarak belirlenerek yarışmaları yapılıyor. Başakşehir Belediyesi hem zihinsel hem de insana kendi vücuduna hakim olmayı kontrol edebilmeyi öğreten spor dalını spor parklarında ders olarak miniklere öğretiyor. Şimdilik Başakşehir Spor Parkı’nda devam eden dersler talep durumunda diğer spor parklarında da verilecek. Olimpik Yay Klasmanında devam eden dersler okçuluk eğitimi alan uzman antrenörler tarafından veriliyor. 12-17 yaş ve 18 yaş ve üzeri yetişkin yaş grubu olarak verilen okçuluk derslerine ev hanımları, kamu çalışanları, üniversite öğrencileri tarafından da ilgi görüyor. Okçuluk dersleri Başakşehir Spor Parkı’nda Pazartesi ve Çarşamba günleri 17.15-18.30 (Çocuk Grubu) ile 18.30-19.45 (Yetişkin Grubu) saatleri arasında veriliyor.

 

Okçuluk motivasyonu artırıyor


Kısa sürede yoğun ilgi gösteren okçuluk, adaptasyon ve motivasyonu artıran dikkat ve odaklanmayı geliştiriyor. Atış sırasında kalbin atım sayısı düşürüldüğünden kalbin daha dayanıklı olmasını sağlıyor. El-ayak koordinasyonunda çok büyük faydası olan okçuluk insana dik duruş temin ederek insanın daha güzel duruş sergilemesini sağlıyor. Vücut postürünün doğru konumda olmasını sağlar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35