banner25

Başakşehir’de kar, keyfe dönüşüyor

İstanbul genelinde salı gününden itibaren devam eden kar yağışı bugünde etkisini sürdürüyor.

Başakşehir’de kar, keyfe dönüşüyor
 Başakşehir Belediyesi ilçe genelinde yürüttüğü karla mücadele çalışmaları ile kar’ı keyfe dönüştürdü. Belediye ekipleri araçların ve vatandaşların yağıştan etkilenmemesi için ilçede belirli noktalarda konuşlanan ekipleriyle anında müdahale için hazır bekliyor.

 

İstanbul genelinde kar yağışı etkili olurken, Başakşehir Belediyesi ekipleri ilçe genelinde olumsuzluk yaşanmaması için tüm hazırlıklarını tamamladı.  Salı gününden itibaren etkisini sürdüren kar yağışında Başakşehir Belediyesi; Fen İşleri, Park ve Bahçeler, Temizlik İşleri, Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ekipleri koordineli olarak yürüttüğü çalışmalarla bölgede oluşabilecek olumsuzluklarında önüne geçti. Yürütülen çalışmalar ile ilçe genelindeki tüm ana ve ara yollar ulaşıma açık tutuldu.

 

Belediye ekipleri teyakkuzda

 

Yeni yılın ilk gününe kadar etkisini sürdürmesi beklenen kar yağışının trafiği ve vatandaşları olumsuz etkilememesi için belediye ekipleri teyakkuzda bekliyor.

 

Başakşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü mahallelerde, 50 aracıyla (kar küreme, jcb, greyder, kato) belirlenen noktalarda hazır bekletiliyor. Ekipler kar yağışının etkisi göstermesi halinde ilçe yollarında kar küreme ve tuzlama çalışmalarına ise devam ediyor. Hazırda bekleyen belediye ekipleri, mahallelerde yerinde incelemeler ve müdahaleler yaparak, vatandaşlardan gelen ihbarları da değerlendirerek çalışmalar gerçekleştiriyor. 100 kişilik saha ekibinin belirli program dahilinde yürüttüğü çalışmalar yağış süresince devam edecek.

 

Zabıta ekipleri, hastalara ulaşım kolaylığı sağlıyor

 

Zabıta Müdürlüğü; mahallelerde, 9 ekibiyle yer alarak yollarda oluşabilecek olumsuzlukları merkeze iletiyor. Merkeze ulaştırılan bilgiler, hızla Fen İşleri Müdürlüğüne iletilerek, sorunlu alana müdahale ediliyor.  Trafiğin seyrini kolaylaştırmak için ilçe genelinde ayrı bir ekip ile de çalışmalarını sürdüren Başakşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, yoğun kar nedeniyle hastaneye ulaşımda sorun yaşayan vatandaşlara da ulaşım sağlıyor.  Zabıta Müdürlüğü ve Park Bahçeler Müdürlüğü kendi bünyesinde bulunan araçları, karla mücadele kapsamında Fen İşlerini Müdürlüğüne devrederek araç ve personel takviyesi de sağlıyor.

 

Park Bahçeler Müdürlüğü; Fen işleri ve diğer müdürlüklerle yürüttüğü koordineli çalışmalarla ilçede bulunan parklar, yürüyüş yolları, ana arterlerde kar temizleme çalışmaları yürütüyor. 38 personelle vardiyalı yürütülen çalışmalar gece gündüz devam ediyor.

 

Vatandaşlardan gelen talepler anında cevap buluyor

 

Belediyeye bağlı personeller günler öncesinden kanal açma ve temizleme çalışmalarını tamamlarken, ekipler özelikle rögarlarda meydana gelebilecek sorunları gidermek adına gerekli tedbirleri aldılar. Başakşehir Belediyesi İletişim Merkezi, karla mücadele çalışmalarının koordinasyonu sağlıyor. Müdürlük ekipleri, vatandaşların Belediyenin 444 0 669 numaralı Çağrı Merkezi’ne bildirdikleri ihbarları da yetkileri dâhilinde anında cevap veriyor. Bugün ilçe genelinden vatandaşlardan Başakşehir Belediyesi Çağrı Merkezi’ne 96 adet kar küreme ve tuzlama başvurusu geldi. Merkeze gelen başvurular ilgili müdürlüklere yönlendirilerek anında cevap buldu.

 

Belediye ekipleri ilçede karla mücadele çalışmalarını sürdürerek, Başakşehirlilerin rahat bir kış geçirmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürecek. 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34