banner29

Başakşehir’de izciler kampta buluştu

Başakşehir Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği “Başakşehir İzci Kampı” 8-18 yaşları arasındaki izcilerini ağırlamaya devam ediyor. Kampa çocuklar birçok aktiviteyle eğleniyor.

Başakşehir’de izciler kampta buluştu
 Başakşehir Belediyesi'nin 2011 yılından itibaren geleneksel olarak düzenlediği “İzcilik Kampı” kapılarını çocuklara açtı. Başakşehir'de ikamet eden 8-18 yaş grubu çocukların katıldığı izcilik kampında çocuklar, Başakşehir Şamlar Tabiat Parkı'nda orman içerisinde özel tesislerde eğitim alıyor. 7 dönem olarak faaliyette bulunacak olan Başakşehir İzci Kampı bir dönemde toplam 150 çocuğu bir araya topluyor.

 

Kamplara katılan öğrenciler tabiatla uyumlu yaşamayı öğrenirken, zihinsel, fiziksel, sosyal, duygusal olarak karakter gelişimine katkı sağlamayı da öğreniyor. Bir hafta süren izci kampı sırasında izciler; yürüyüş, tırmanma, ok atma, ilk yardım temel bilgiler gibi çeşitli aktivitelerle eğlenerek izcilik görevlerini yerine getiriyor. İzci kampının sonunda çocuklar farklı alanlarda yaklaşık 40 eğitim almış olacak.

 

KAMP 2011’DEN BERİ FAALİYET GÖSTERİYOR


Kampta 3 yıldır oymakbaşı olarak görev yapan Mehmet Akbaş, “Biz bu kampın 2010 yılında hazırlıklarına başlayıp 2011 yılında kurduk. O zamandan bu yana da her yıl yeni şeyler ekleniyor. Binicilik, okçuluk, tırmanma duvarı, izciliğin temel eğitimleri, teorik eğitimler, çeşitli teknik bilgiler gibi faaliyetlerimiz oluyor. Bunun dışında ahlak ve edep gibi değerler eğitimi de veriyoruz. Burada hemen hemen her şey var diyebiliriz” ifadelerini kullandı.

 

5 yıldır izcilik kampına katıldığını belirten Elif Aydın, “8 yaşımdan beri buradayım, 5 yıldız izcilik yapıyorum. Buraya çok alıştım ve her yıl daha çok özlüyorum. Burada kalıcı arkadaşlıklarım oldu, daha fazla eğlendim. Yaz tatilinde evde sıkıcı sıkıcı oturacağıma burada olmak daha keyifli. Tırmanma duvarını seviyorum, ilk defa burada ata bindim” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35