banner32

Başakşehir’de Balık Festivali coşkusu

Başakşehir Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Balık Festivali, Kayaşehir Kapalı Pazar Fuar ve Sergi Alanı’nda binlerce ilçe sakininin katılımıyla yapıldı. Bu sene üçüncüsü gerçekleştirilen festivalde, ustaların özenle pişirdiği 6 ton balık 20 bine yakın kişiye ikram edildi.

Başakşehir’de Balık Festivali coşkusu
 Kayaşehir Kapalı Pazar Fuar ve Sergi Alanı’nda gerçekleşen Balık Festivali, balık ve tatlı ikramlarının yanı sıra gösteriler, yarışmalar ve halk oyunları ile renklendi. Katılımın yüksek olduğu festivalde Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’da bir süre balık standına geçerek elleriyle balık pişirdi, vatandaşlara ikram etti. Etkinliğe Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın yanı sıra Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcıları; Hatice Gülgönül, Yasin Kartoğlu, Haluk Dikbaş, Murat Şahin ve Meclis Üyeleri katıldı.

 

6 ton balık ikram edildi


Erken saatlerde Kayaşehir Kapalı Pazar Fuar ve Sergi Alanı’nı dolduran Başakşehirlilerin yanı sıra etkinliğe, ilçe dışından da yoğun bir katılım gerçekleşti.

 

Etkinlik alanına Başakşehirlilerin sevgi gösterileri eşliğinde giren Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal vatandaşlarla sohbet etti, bir ara balık tezgâhına geçerek kendi elleri ile hazırladığı balıkları vatandaşlara ikram etti.

 

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal festival açılışında yaptığı konuşmada festivalin devam edeceğini belirterek Başakşehir kapalı pazarlarının kaliteli ve ucuz ürünlerin satıldığı alanlar olduğunu söyledi, “Başakşehir’de hedefimiz bir proje yapıyorsak Dünya’daki ya da Türkiye’de ki en iyi örneğini yapmaktır. Başakşehir’deki kapalı pazar alanlarımız  dünyanın en kaliteli ve en iyi pazar yerleridir. Kapalı pazarlarımızı her mahallemize kuracağız, üç pazar yeri yaptık, iki tanesi de proje aşamasında.”

 

‘Başakşehir ulaşımı en rahat olan ilçe olacak’

 

Konuşmasında ulaşımla ilgili yeni projelerin müjdesini veren Başkan Uysal, sözlerini şöyle sürdürdü, “Kayaşehir’e Sular Vadisi’nden daha güzel bir yer yapacağız. Belediye binamızı Kayaşehir’e taşıyacağız. İhalesi yapıldı, Başakşehir’deki metro hattımız Kayaşehir’e kadar uzayacak. 3. Havalimanı 2018’de açılacak. Halkalı’dan 3. Havalimanına giden metro hattı Kayaşehir’den geçecek. Yine Veznecilerden Arnavutköy’e giden bir metro hattı projesi var. Bu hat da Fenertepe’den geçecek. Havaray projesi’de Fatih Terim Stadı’nın yanına kadar gelecek. Var olan metromuza üç tane daha metro ekleniyor. İstanbul’un neresinde böyle bir yer var? Başakşehir bu projeler tamamlandıktan sonra İstanbul’da ulaşımı en rahat ilçe olacak. Hedefimiz Başakşehir’i İstanbul’un en güzel ilçesi yapmak. Başakşehir pazarıyla, caddeleriyle, okullarıyla, komşuluk ilişkileriyle diğer ilçelere örnek olsun istiyoruz.”

 

Başakşehir’de eğitimle ilgili ciddi çalışmaların yapıldığını ve belediye olarak eğitime en çok destek sağlayan belediye olduklarını dile getiren Başkan Uysal, 380 bin olan nüfusun önümüzdeki seçim dönemine kadar 500 bine ulaşmasını beklediklerini söyledi. Başkan Uysal,  Başakşehir’de bu yıl ilçede yeni açılan okul sayısının 21 olduğunu da sözlerine ekledi.

 

‘Birlik ve beraberliğimiz daim olsun’

 

Açılışta konuşan Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel’de festivalin hayırlı olmasını dileyerek, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve ekibine teşekkür etti, “Bu tür açılışlar ve etkinlikler komşuluk ilişkilerinin güçlenmesi, birlik beraberliğimizin güçlenmesi açısından çok önemlidir. Bu birlik ve beraberliğimizin daim olmasını temenni ediyorum”

 

Festivalde, Karadeniz rüzgârı esti


Dağıtılan balık ekmek ve tatlıların tadına bakmak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluştururken festival renkli görüntülere sahne oldu. Kurulan alanda sahne alan horon ve kemençe ekibi katılımcılara eğlenceli dakikalar yaşattı. Başakşehirliler Karadeniz’in hareketli, coşkulu müzikleri eşliğinde bol bol horon oynadı.

Etkinlikte çocuklar da unutulmadı. Tahta bacak, şişme maskotlar, palyaço, sihirbaz, jonglör gösterilerinin yer aldığı festivalde yüzlerini boyatarak ta doyasıya eğlendi. İlçe dışından da yoğun katılımın olduğu festivale katılan vatandaşlar da beğenilerini dile getirdi. Cuma gününü festivalle geçirmenin mutluluğunu yaşayan vatandaşlar festivalin her yıl yapılması talebinde bulundu. 

 

Belediye İletişim kanalları festivaldeydi


Başakşehir Belediyesi festival katılımcıları için her türlü kolaylığı sağladı. Etkinlik alanında yer alan Başakşehir Belediyesi’nin İletişim ve Koordinasyon Merkezi (BİKOM) vatandaşlardan gelen talep ve şikâyetleri aldı. Belediye etkinliğe katılanlara çay ikramında bulunurken çocuklara da patlamış mısır, pamukşeker ikramında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35