banner25

Başakşehir STK’larından kardeşlik mesajı

Başakşehir STK’ları terör olaylarını kınamak için bir araya geldi. Başakşehirli STK’lar ortak basın açıklamalarında birlik beraberlik ve kardeşlik mesajı verdi.

Başakşehir STK’larından kardeşlik mesajı
Başakşehir STK Platformuna üye Sivil Toplum Kuruluşları şehitleri anmak ve yaşanan terör olaylarına karşı kardeşlik, birlik beraberlik mesajı vermek için Sular Vadisi’nde bir araya geldi. Başakşehir STK Platformu temsilcilerinin yer aldığı programda, grup ortak bir basın açıklaması da yaptı. 


Başakşehir Times Haber Merkezi

 

‘Hiçbir bomba kardeşliğimize zarar veremez’


Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda basın açıklamasını Başakşehir STK Platformu Dönem Başkanı Mehmet Sezgin yaptı.

 

Yaklaşık 200 STK temsilcisinin katıldığı programda basın açıklaması yapan Başakşehir STK Platformu Dönem Başkanı Mehmet Sezgin, “Bilinmelidir ki başkentimizde bize meydan okuyarak canlarımızı bizden alan bombalar kalbimizde patlamıştır.  Bu bombalar bize acıyla birlikte şunu öğretmiştir ki; kardeşliğimiz pekiştikçe ve ülkemiz güçlendikçe mazlum dünyayı sömüren güçlerin taşeron terörist örgütler üzerinden yaptıkları saldırıların şiddeti de artmaktadır. Biz biliyoruz ki dünyanın her neresinde olursa olsun mazlumların sığınabileceklerine inandıkları bir ülkedir bizim kalbimiz. Ve geçmişte nasıl Kafkaslar’dan Balkanlar’dan Afrika’dan gelenleri bağrına basıp kardeşlik hamurunda birleştirdiyse bugün de Suriye’den gelen kardeşlerini bağrına basmıştır. Bu ülkenin düşmanları da çok iyi biliyor ki, bu aziz vatanın sahipleri olan bizler yarın da mazlumların sığınağı olacağız.  Bugün muhacir olanlar yeni muhacirlere ensar olacak ve hep birlikte başka mazlumlar için daha güçlü bir liman olacağız” dedi.

 

‘Zaman, kardeşliğimizi güçlendirme zamanıdır’


Ayyıldızlı bayrak altında yüzlerce yıldır bir arada omuz omuza kardeşçe yaşadık diyen Sezgin, sözlerine şöyle sürdürdü, “Dünyayı kargaşa ve kaosa sürükleyip insanlığı sömürenlerin en büyük düşmanı tam da bu kardeşliğimizdir. Bu yüzden kardeşliğimizi bozmak için saldırı üstüne saldırı yapmaktadırlar. Sevgi ve kardeşlikte samimi olduğumuz sürece Allah’ın bize her daim yardımının geldiğini de biliriz. Bu yüzden biz her türlü tahrike karşı, safları sıklaştırıp kardeşliğimizi güçlendirme zamanıdır diyoruz.”

 

Hiçbir bomba kardeşliğimize zarar veremez, diyen Sezgin, sözlerini ölenlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar dileyerek tamamladı.

 

Program, şehitler için okunan dualar ile son buldu.

Kaynak :İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34