banner32

Başakşehir, Ramazan Sevincini Sosyal Medyada Yaşayacak

Başakşehir Belediyesi,koronavirüs tedbirleri dolayısıyla bu yıl meydanlarda gerçekleştirilemeyecek Ramazan etkinliklerini sosyal medya hesapları üzerinden vatandaşlara ulaştıracak.

Başakşehir, Ramazan Sevincini Sosyal Medyada Yaşayacak
 

Başakşehirliler on bir ayın sultanı Ramazan’da sosyal medyada bir araya gelecek, Ramazan sevincini yine hep birlikte doyasıya yaşayacak. Başakşehir Belediyesi tarafından önceki yıllarda meydanlarda düzenlenen Ramazan etkinlikleri, koronavirüs salgını nedeniyle, bu yıl sosyal medya üzerinden ilçe sakinleriyle buluşacak.

Başakşehir Times Haber Merkezi/ Hüseyin Çetiner  

İslami sanatlar online öğretilecek

Başakşehirliler sanat programlarından dini sohbetlere, tasavvuf musikisi dinletisinden iftar ve radyo programlarına kadar birbirinden özgün içerikli etkinliklerle Ramazan’ın manevi atmosferini evlerinde yaşayacak. Hattat Önder Soy’dan hat, Nur Baybara ile Hatice Öztürk’ten ise ebru sanatının inceliklerini öğrenecek Başakşehirliler, tespih koleksiyoneri Furkan Derdiyok’tanise tespihin serencamını dinleyecek. Nimet Yılmaz ‘Ramazan Mutfağı’; Bünyamin Topçuoğlu, Mustafa Kızılcaoğlu ve Sefa Taşkesenlioğlu ‘Aşr-ı Şerif’ ile hanelere konuk olacak.

Erem Şentürk ile “İftara Doğru”

Gazeteci yazar Erem Şentürk ‘İftara Doğru’ programı ile Mustafa Demirci, Dursun Ali Erzincanlı, Osman Bostancı, Hayati İnanç, Mehmet Ercan, Muhsin Kara, Aykut Kuşkaya, Murat Özer gibi değerli isimleri ağırlayacak. Ömer Döngeloğlu, Enes Hibe ve Abdülhalık Selman ise ‘Dini Sohbetler’ programında Başakşehirlilere Ramazan’ın manevi bereketini anlatacak. Tasavvuf Musikisi Dinletisi ile Fatih Demir, Onur Nak, Ekrem Pehlivanoğlu ve Mesut Ekici gönülleri mest edecek.

Çocuklar da unutulmadı

Başakşehir Belediyesi, Ramazan ayı boyunca çocuklara özel etkinlikler de gerçekleştirecek. Fatma Beyza Tütüncüoğlu, ‘Çocuk Masalları’ ile her akşam Başakşehirli miniklerle buluşacak. Ayrıca sosyal medya hesapları üzerinden çocuklara özel tiyatro ve Hacivat-Karagöz gösterileri yayınlanacak.

Ünlü radyocular Mutluluğun Sesi’nde

Mutluluğun sesi Radyo Başakşehir de, dopdolu programlarla sadece ilçe sakinlerine değil dünyanın dört bir yanındaki dinleyicilerine Ramazan’ın coşkusunu yaşatacak. Mukabele programının yanı sıra Türkiye’nin önde gelen radyocuları, her gün Radyo Başakşehir’e konuk olacak. 24 Nisan Cuma günü Hopdedik Ayhan ile başlayacak program serisinde Mehmet Çelikyay’danDüşbahçesi Ali’ye, Adem Metan’dan Talha Bora Öge’ye, Afrikalı Ali’den Gönül Dostu Şener’e kadar beğeniyle dinlenen isimler, mutluluğun sesi mikrofonlarından Başakşehirlilere seslenecek.Ramazan ayı boyunca gerçekleştirilecek tüm programlar, aynı zamanda Başakşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesapları ve YouTube kanalından yayınlanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35