banner29

Başakşehir Pazar Alanları'nda ilk koşul hijyen

Başakşehir pazarlarında gıda denetimlerine başlandı. Yıl boyunca rutin olarak devam eden denetimlerde hijyenin önemine dikkat çekildi.

Başakşehir Pazar Alanları'nda ilk koşul hijyen
 Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleşen denetimlerde pazar alanları gezilerek gıda denetimi yapılıyor. Ekipler, gıdaları ve kullanılan eşyaların vatandaşların sağlığını tehdit edecek unsurları kontrol ediyor. Şarküteri, gözleme, çiğköfte gibi vatandaşların pazar yaparken yemek yiyebileceği ve bozulmaya müsait ürünlerin tezgahlarını kontrol ederek ölçümler yapıyor ve ürünlerin son kullanma tarihlerini kontrol ediyor.

 

ALIŞVERİŞ YAPARKEN SAĞLIKLI KOŞULLARDA YEMEK YENİLEBİLİR


Denetimler hakkında bilgi veren Veteriner Hekim Zafer Ataner Bozkurtlar,“ Kapalı pazar alanlarımızda  hijyen kontrolü yapmaktayız. Pazarlarımızda vatandaşların birebir olarak aldıkları yemek ürünleri var. Vatandaşlarımız alışveriş yaparken bir yandan da karınlarını doyuruyorlar. Gözlemeciler, mısırcılar, çiğköfteciler var. Tabi bunların yanında alışverişe geldiklerinde peynirciler, kasaplar, yumurtacı, süt ürünleri satan tezgahlar var. Bunların tamamının hijyen yönünden kontrollerini sağlıyoruz. Bu kapsamda süt ürünü satan yerlerde bunların dolaplarındaki ısılar, ürünleri saklama koşulları, son kullanma tarihleri, depolama koşulları gibi şartları kontrol ederek işlemimizi gerçekleştiriyoruz” dedi.

 

Pazar alanında bulunan esnaflardan Aziz Gönül, “ Denetimlerden çok memnunum çünkü yeteri kadar hijyen yok ama bizim pazarda var. Bu pazarın daha da ileri derecede hijyenik bir ortamda satış yapabilecek bir pozisyona gelebilmesi için çalışıyorlar. Biz çalışmalardan çok memnunuz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35