banner32

Başakşehir okullarında şenlik var

Başakşehir Belediyesinin ilçe okullarında gerçekleştirdiği “Çocuk Şenliği” başladı.

Başakşehir okullarında şenlik var
  

Başakşehir’de 13 İlköğretim okulunda gerçekleşecek olan çocuk şenliğinde,  eğitsel faaliyetler, oyunlar, yarışmalar, sürpriz gösterilerle öğrenciler eğlenirken öğrenecek.18 Mayıs’ta başlayan şenlik, 09 Haziran’da sona erecek.

 

17 Bin katılım bekleniyor

 

Başakşehir ilçesi sınırlarındaki ilköğretim okullarında eğitim hayatına yeni başlayan çocuklara yönelik olarak planlanan eğitici çocuk şenliğinde; çevre, temizlik, sağlık, ağız ve diş sağlığı, kültür, İstanbul gibi başlıklar altından gerçekleştiriliyor. Eğitici ve bilgilendirici programların yanı sıra Hacivat-Karagöz, ilüzyon gösterileri, palyaço, maskotların yer aldığı gösterilerde ayrıca Çocuk Tiyatroları da öğrencilere eğlenceli dakikalar yaşatıyor.

 

İlki Hacı Ali Osman Gül İlkokulu’nda yapılan çocuk şenlikler okulların bahçelerine kurulan sahnede gerçekleştiriliyor. Şişme oyun parkurlarının da kurulduğu etkinliğe katılım yoğun.  5 yılda 120 bin öğrencinin yararlandığı etkinliğe bu sene 17 bin çocuğun katılması bekleniyor.

 

Şenlik, 09 Haziran’da sona erecek


Çocuk şenlikleri Başakşehir’de 13 İlçe İlköğretim okulunda gerçekleştirilecek.

 

18 Mayıs 2015, Pazartesi günü Hacı Ali Osman Gül İlkokulu’nda başlayan çocuk şenliği, 09 Haziran 2015, Salı günü Mahmut Şevket Zırh İlkokulu’nda düzenlenen programla son bulacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34