banner25

BAŞAKŞEHİR NEREYE GİDİYOR?

“DURUN KALABALIKLAR, BU CADDE ÇIKMAZ SOKAK”

BAŞAKŞEHİR NEREYE GİDİYOR?
 Necip fazıl üstad’ın bu mısrası yanlışlara karşı bir ikaz. Peki, yanlışlar var mı? Evet, çünkü ikitelli, başakşehir bölgesini “gökdelen bölgesi” ilan edenler yanlış yapıyor. Çünkü daha 2009’da bu dere yatağı, onlarca can aldı, işçi kardeşlerimiz burada suda boğuldu. O zaman, “dere yataklarında ne varsa yıkıp geçeceğiz” diyenler, şimdi 2012, aynı yere gökdelenler dikilmesi kararlarını çıkarıyor.

Başakeşhir Times Haber Merkezi

Hatta borsaya bile bildiriliyor ki ordanda para gelsin. Bunlar haziran ayı içinde kazıya başlayacaklar.bunu gelişme, zenginleşme diye yutturmak isteyenler, “tanışımız” olsada yanlış yapıyorlar.bu hakikatleri bildikleri halde, göz yumuyorlar.bunu yapan 3-5 kişiye karşı, hepimizin kalabalık olması gerekiyor, o yüzden “durun kalabalıklar”, su boğar..
cami kalırsa eğer cami’nin tepesine, okulun dibine, derenin ortasına, 10 senedir bitmeyen azıcık yeşilin, parkın tam içine, bir değil birden çok gökdelen yapacaklara dur diyelim, yoksa çıkmaz sokağa giriyoruz..
 biz “hak” ve “hakikat” tarafında olalım. Tutup “hak’kı” ayağa kaldıralım. Sonrası kaderdir. İmtihandır.
 bir asalak, bir kıl kurdu bile hayat bulduğu vucudu öldürmez, yok etmez, onla birlikte yaşamayı bilir. Amma bazılarının, malum “bir kaç kişinin”, bir kıl kurdu kadar aklı yok ki, kendini var eden muhiti, çevreyi yok etmeyi düşünüyor, derenin içine, parkın ortasına, evimizin önüne, gökdelen yapıyor, bu sular vadisini yok eder, bütün huzurumuzu yok eder, bu Başakşehir’e ve Başakşehir’liye ihanettir, kandırmaktır.
  oyunu bozalım, 10 Haziran pazar günü, saat 17.00’de, sular vadisinde, ikinci basın açıklamasını yapalım, komşuluğun hakkını verelim, evimize, Başakşehir’e sahip çıkalım. Siyasette, parada, pulda onların olsun. Haksızlığa dur demek için “kim olursan ol, gel”,haksızlığa kıyam edelim.
 
Facebook:// komşu insiyatifi
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34