banner32

Başakşehir Kurban Bayramını kutladı

Kurban Bayramı ülke genelinde olduğu gibi Başakşehir’de de coşkuyla yaşanıyor.

Başakşehir Kurban Bayramını kutladı
 Başakşehirliler kurban ibadetlerini bu sene de Türkiye’nin en modern ve hijyenik tesislerinde huzurla gerçekleştirdi.

 

Kayaşehir 17. Bölge’de kurulan kurban alanında vatandaşlar mescitte bayram namazı kıldı, dost ve akrabaları ile bayramlaştı. İlçe sakinleri sıra beklemeden veteriner gözetiminde kurbanlıklarını kestirdi.

 

Modern, hijyenik ve nezih ortamı yanında mobil kesim üniteleri, sıra bekletmeyen randevu sistemi, otopark, ambulans, veteriner, cafe ve mescidi, 24 saat kamera sistemi ile Türkiye'ye örnek olan Başakşehir Belediyesi bu sene de vatandaşların kurban ibadetlerini gerçekleştirebilmeleri için tüm imkanlarını seferber etti. Vatandaşlar önceden verilen sıra numarasına göre beklemeden kesim işlemi yaptırdı. Kurban ibadetini yapmak için gelenlere sabah kahvaltısı, sıcak çorba,  soğuk meşrubatlar, öğlen de kavurma, pilav ve ayrandan oluşan menü ikram edildi.

 

BAŞAKŞEHİR BAYRAM ETTİ

 

Başakşehirliler ilk bayramlaşmalarını da kurban kesim alanlarında yaptı.

 

Kurban kesimi için Başakşehir Belediyesi’nin alanlarını tercih eden vatandaşlar alana kurulan mescitte bayram namazını hep birlikte kıldı, Bayram namazını takiben alanda bayramlaşarak, kurban bayramının coşkusunu birlikte yaşadı.

 

Kurban Satış ve Kesim Alanı’ndaki bayramlaşma programına Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Sebahatdin Kayas ve birim müdürleri katıldı. Başkan Kartoğlu, alanda bulunan vatandaşların bayramını tebrik ederek, sohbet etti.

 

“İNŞALLAH MAZLUM COĞRAFYALAR DA BU MUTLULUĞU YAŞAR”

 

Kurban Bayramı vesilesi ile alana gelen basın mensuplarına bayram mesajı ileten Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, başta Başakşehirliler olmak üzere tüm vatandaşların ve dünyanın her yerindeki Müslümanların Kurban Bayramı’nı tebrik ederek, “İnsanlar aileleriyle birlikte nice mutlu bayramlar yaşasınlar” dedi. Başkan Kartoğlu şöyle devam etti: “Bu sabah muhteşem bir organizasyonla başladık güne. Tatlı bir telaş var. Sabah ikramlarımız oldu. Gelen misafirlerimiz alanda kahvaltılarını yaptılar. İstanbul Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte 55 dönümlük güzel bir alan kurduk. Ortak bir projeye imza attık. İnşallah mazlum coğrafyalar da bu mutluluğu doyasıya yaşar”

 

 

RANDEVULU KURBAN KESİMİ

 

Bayramlaşma merasimin ardından kurban kesimlerine geçildi.

 

Vatandaşlar daha önceden verilen sıra numaralarına göre yapılan anonslarla sıra beklemeden, kurban ibadetlerini gönül rahatlığıyla yaptı. Veteriner gözetiminde gerçekleştirilen kesim işleminin ardından aynı marketlerde olduğu gibi poşetlere konulan etlerini, market arabaları ile otoparktaki araçlarına götürerek, evlerine ulaştırdı.

 

HUZURLU BİR BAYRAM İÇİN HER ŞEY DÜŞÜNÜLDÜ

 

Başakşehirlilerin modern bir ortamda, huzurla bayram ibadetlerini gerçekleştirebilmeleri için alanlarda hazırlıklar günler öncesinden başladı.

 

Kayaşehir 17. Bölge’de kurulan satış ve kesim alanları vatandaşlar kadar satıcılarında ilk tercihi oldu. Türkiye’nin farklı bölgelerinden Kayaşehir Kurban alanına 1 küçükbaş, 4 tanede de büyükbaş kesim yeri hizmet verdi. Kayaşehir kurban alanına mevcut ünitelerin yanında kurban günü oluşabilecek yığılmaları önlemek için yedek kesim ünitesi de hazır bulunduruldu.

  

Vatandaşlar Başkan Kartoğlu’na kurban alanında verdikleri hizmetten dolayı teşekkür etti. Kurban Kesim Alanında ikinci gün öğlene kadar kesim işlemleri tamamlanmış olacak.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35