banner29

Başakşehir Kızılay Kadın kolları Kuruldu

Türkiye Kızılay Derneği Başakşehir Şubesi Kadın Kolları Dernek Merkezinde ilk toplantları ile çalışma başladı....

Başakşehir Kızılay Kadın kolları Kuruldu
2005 yılında kurulan Başakşehir Kızılay derneği ilk imtihanını yaşanan sel felaketinde dağıttığı yiyecek ve giyeceklerle alnının akıyla vermiş oldu. daha sonra ise din,dil,ırk gözetmeksizin insana hizmet felsefesiyle hareket ederek Pakistan 'a 5 tırlık giyecek ve gıda yardımını ile ön plana çıktı.

Başakşehir Times Haber Merkezi

Başakşehir Kızlıya Derneği Van depremi ile sıkıntı yaşayan Van halkının yanında oldu. Bu çalışma da Van'a 3 Tır dolsusu insnai yaşam malzemesini gecikmeden depremzedelere uşatırdı.
 
Felaket anlarında hazır olmak için normal zamanlarda gerekli hazırlıkları yapan Türk Kızılayı Başakşehir Şube başkanı Eğitimci İlyas Bilen;gönüllülük esasına dayanan bu vazifelerin daimi temsilcilerinin hanımlar olduğunu düşündükleri için Kadınlar kolunun faaliyetlerini kesinlikle destekleyeceklerini belirtti.
 
Kısa giriş konuşmasını yapan İlyas Bilen 'den sonra ,Başkan yardımcısı Eyüp Çelebioğlu'nunda istişarelerinin ardından,toplantıyı hanımlara bıraktılar.
 
Her meslekten,her düşünce ve platformda kadınlar bir araya geldiği Kızılay Başakşehir Kadınlar kolunun ilçe için güzel çalışmalar yapacakları düşünülüyor.

Özellikle bünyesinde Mhp Kadınlar kolu,Ak Parti kadınlar Kolu,Chp Kadınlar Kolu 'nu barındırması hasebiyle oluşum tamda gönüllülük aslına uygun PARTİLER ÜZERİNDE olmuştur.

Başakşehir Times ailesi olarak Kadınlar kolunu kuran İlyas Bilen'e ve görev alacak kadınlara başarılar dileriz.

Haber Servisi : İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34