banner25

Başakşehir iradesine sahip çıkmaya devam ediyor

Bıkmadan, usanmadan milli irade nöbetine devam eden Başakşehirliler yine Fatih Terim Stadyum’u Otoparkı’nı bayraklarıyla kırmızı beyaza boyadılar.

Başakşehir iradesine sahip çıkmaya devam ediyor
 Milli irade nöbetinde vatandaşları yalnız bırakmayan Ak Parti Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Şevki Yılmaz da gecedeydi. Birlik ve beraberlik havasının hakim olduğu nöbetlerde Başakşehir Ülkü Ocakları da desteğini esirgemedi.

 

Başakşehir Ülkü Ocakları, Ak Parti İlçe Başkanı  Ayhan Özgürel ve Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’la birlikte sahne aldı. Meylüt Uysal ; “15 Temmuz da bu hainler başarılı olmadıysa hep birlikte omuz omuza verdiğimiz içindir. İki gün önce buraya Alevi ve Bektaşi Dernekleri katıldı. Onlar sadece bu sahneye çıkmak için gelmemişti. Hava alanına vatanını korumak için gitmişlerdi. Belki seçimlerde Ak Partiye oy vermemişlerdi ama o gece hep birlikte mücadele etmişlerdi. Şimdi aramızda ülkü ocakları var her akşam yanımızdalar. O gece halkımızla emniyet müdürlüğü önünde beklerken ülkücü kardeşlerimiz bizimle birlikteydi. Bu kardeşlik, bu omuz omuza duruşumuz gün gelip seçimlerde ayrı partilerde olsak da mesele ülke, bayrak olduğu zaman birlikte olacağız.”

 

Anadolu’nun önemini  anlatan Şevki Yılmaz geceye dualarla başladı. Yılmaz;”Aziz vatanın değerli varisçileri Allah bizi dinsiz ve vatansız bırakmasın. Dinle devlet ruhla ceset gibidir biri olmazsa diğeri olmaz. Ruh islamdır, devlette iskeletimizdir. Herkes din ve vatan uğruna fedakarlık yapmak zorundadır. Bu vatanın adı Anadolu olunca korunması son derece zor ve pahalıdır. Peygamberimiz neden Anadolu’ya yerleşmemizi istedi, neden İstanbul’un fethini müjdeledi de başka yeri söylemedi. Evimiz kartondan olsa hiç önemsemeyiz, ama evimizde beşibiryerde olsa hemen çelik kapı taktırırız. Anadolu da beşibiryerdeli eve benzer. Anadolu, bin yıldır dünyanın barışının kilit taşıydı. Allah bizim ülkemizi sahipsiz bırakmaz siz merak etmeyin.”  

Kaynak:İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35