banner25

Başakşehir Belediyesi’nden engelli istihdamı

Başakşehir Belediyesi firmalarla engelli vatandaşları buluşturarak ihtiyaç sahiplerine toplu iş görüşmesi ve istihdam imkanı sunuyor.

Başakşehir Belediyesi’nden engelli istihdamı
Gündelik hayatta yaşadıkları sıkıntılara bir nebze destek olmak amacıyla firmaları vatandaşların ayağına getiren Başakşehir Belediyesi, iş arayanları çalışma hayatına kazandırmayı hedefliyor.

Katılım artarak devam ediyor

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi'nde ikincisi düzenlenen toplu iş görüşmesi organizasyona Başakşehir Belediyesi İstihdam ve Kariyer Merkezi'ne kayıtlı 50’den fazla engelli vatandaş başvurdu. İlki Medipol Üniversitesi Hastaneleri ile yapılan görüşmeler Tudors ve Modolife gibi büyük firmalarla devam edecek ve görüşmeler sonucunda uygun pozisyonlarda vatandaşlar tek tek değerlendirilecek.

Buradaki amacımız sizin engellik sürecinde yaşadığınız sıkıntıları gidermek giderebilmek diyen Medipol Üniversitesi Hastanesi yetkilileri, “Sizleri ne yönde rahatsızlığınız varsa onu tetiklemeyecek işlere yönlendireceğiz. Çünkü biz bir sağlık kurumu olarak üzerimizde daha fazla sorumluluk hissediyoruz ve sizlerin hayatınızı düşünmek zorundayız.” diyerek vatandaşlarla tek tek tanışıp taleplerini dinledi.

Görüşmeler 3 aylık periyotlarda devam edecek.

‘Bu program bizi onurlandırdı’

Bu imkana sahip olmaktan duydukları sevinci dile getiren vatandaşlar düşüncelerini paylaştı:

Bu organizasyon bizi onurlandırdı diyen Tuncay Taha: “Bu tip görüşmelerin daha da sıklaştırılmasından yanayım, çünkü bu ülkede sayımız azımsanmayacak kadar çok” dedi.

Ziya Kıyaga ise, “İş için 3 yıldır bekliyorum. %60 engelim var ve bu engelime uygun ne iş olsa yapmaya hazırım” dedi. 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34