banner32

Başakşehir Belediyesi Teknoloji Zirvesinde

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Turkcell Teknoloji Zirvesi, 12-13 Kasım tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Teknoloji sektörünün devlerini bir araya getiren zirve de son yıllarda yaptığı öncü teknoloji yatırımları ile dikkatleri üzerine çeken Başakşehir Belediyesi de katılımcı olarak yer aldı.

Başakşehir Belediyesi Teknoloji Zirvesinde
 Farklı başlıklar altında söyleşi ve panellerin yer aldığı Turkcell Teknoloji Zirvesi 2014’de yer alan Başakşehir Belediyesi de bir sunum gerçekleştirdi.

 

‘GSM Hizmetlerinin Belediyecilikteki Rolü’ nün tartışıldığı Kamuda Kurumsal İletişim panelinde Başakşehir Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Bekir Selçuk Temel de konuşmacı olarak yer aldı. Panelde Başakşehir Belediyesi’nin vatandaşlara yönelik olarak vermiş olduğu bilgilendirme servisleri ve kurum içi verimliliğin artırılmasında GSM hizmetlerinin nasıl kullanıldığı dinleyicilere bir sunumla aktarıldı. Ayrıca belediyenin Başakşehir Living Lab vizyonunuda katılımcılara aktarıldı, Başakşehir Living Lab’deki mobil uygulama girişimcilerine verilen destekler hakkında bilgiler verildi.

 

Moderatörlüğünü Genel Müdür Asistanı Erkan Gül’ün yaptığı panele Başakşehir’in yanı sıra Esenyurt Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdurrahman Ada, Çekmeköy Belediyesi Özel Kalem Müdürü Osman Orhan da konuşmacı olarak katıldı.


Tasarım Atölyesi’nin çalışmaları fuarda sergilendi

 

Dünya çapında büyük ilgi gören “Maker Hareketi”nin Turkcell Teknoloji Zirvesi ile ilk kez Maker İstanbul Fuarı adıyla görücüye çıktığı etkinlikte ise Başakşehir Belediyesi de, Başakşehir Living Lab Tasarım Atöylesi’nin faaliyetleriyle boy gösterdi. Living Lab bünyesindeki üç boyutlu yazıcıda üretilmiş olan fosforlu kolye tasarımları ve LEGO Mindstorm Yaz Okulu öğrencilerinin Mars’a Yolculuk temalı robot tasarımları katılımcıların beğenisine sunuldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34