banner29

Başakşehir Belediyesi Irak’a model oluyor

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal Iraklı Danışmanları makamında kabul etti. Iraklı Selahaddin Vilayetinin Meclis Başkanı olan Ammar Yusuf’un danışmanlarından oluşan heyet, Başakşehir Belediyesi’nin hizmet anlayışını ve sistemini yerinde inceleyerek, Ülkelerinde uygulamak için incelemelerde bulundu.

Başakşehir Belediyesi Irak’a model oluyor
Başakşehir’deki çöp konteynırları çok akıllı

Meclis Başkanı Ammar Yusuf’un Basın Danışmanı Dr. Ahmet Mahçup, Siyasi danışman Dr. Faruk Muhammed, Proje danışmanı Selam Ahmet’i Bahçeşehir Hizmet binasındaki makamında misafir eden Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Belediyenin işleyişi ve yapılan hizmetleri anlattı. “Hizmet etmek ibadettir söylemi yeterli değildir, bu söylemi uygulamayabilmek, sistem kurmak önemlidir. Biz Başakşehir’de kültür-sanat hizmetleri, alt yapı çalışmaları kadar sistem kurmaya da önem veriyoruz“dedi.
 
Başakşehir Times Haber Merkezi

Belediyede kurduğumuz teknolojileri yurt dışında da olsa gidip buluyor ve uyguluyoruz diyen Uysal, yeni bir projenin de müjdesini verdi “İlçemiz’de çöp konteynırlarını yer altına taşımak için yeni bir proje üzerinde çalışıyoruz. Bu proje için ekiplerimiz yurt dışına çıkarak incelemeler yaptı. Proje hayata geçtiği zaman çöp arabalarımız hangi bölgedeki çöp konteynırı dolu onu önceden bilecekler, boş olana gidip vakit kaybetmeyecek, trafiği kapatmayacak” dedi.

Uysal;  Iraklılar bizim kardeşimiz yardım etmek isteriz

Sıcak bir atmosferde geçen görüşmelerde kardeşimiz olan islam dünyasına yardım etmek isteriz diyen Belediye Başkanı Mevlüt Uysal “Biz Ülkenize ekiplerimizi gönderebiliriz. Ekiplerimiz hizmet standartlarımızı, alt yapı ve teknik belediyecilikle ilgili tecrübelerimizi sizlere anlatabilir. Aynı şekilde sizin çalışmalarınız da bize örnek teşkil edebilir” dedi.

Basın Danışmanı Dr. Ahmet Mahçup ise ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek Türkiye’ye ve Başakşehir Belediyesine hayran kaldığını söyleyerek “Biz Irak’ta çeşitli sebeplerden dolayı kalkınmayı ihmal ettik. Başakşehir Belediyesi ile olan bu güzel ilişkilerimizi ve iletişimi devam ettirmek istiyoruz. Başkanımızın güzel fikirlerinden çok etkilendim. Umudumuz büyük, Belediye olarak kurduğunuz sistemden faydalanarak, ülkemizde uygulamak isteriz” dedi. 

Başkan Mevlüt Uysal tarafından günün hatırası olarak çini tablo hediye edilen heyet öğle yemeğinin ardından Başakşehir Spor Merkezi, Başakşehir Kültür Merkezi ve Sular Vadisini gezerek ziyaretlerini noktaladı.

İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34