banner25

Başakşehir Beden Eğitimi Öğretmenleri bir araya geldi

Başakşehir ilçe okullarında görev yapan Beden Eğitimi Öğretmenleri bir araya geldi. Başakşehir Belediyesi Gençlik ve Spor İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen istişare toplantısına ilçe genelinden öğretmenler katıldı.

Başakşehir Beden Eğitimi Öğretmenleri bir araya geldi
 Başakşehir’de gerçekleşen organizasyona Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, Başakşehir Belediyesi Gençlik ve Spor İşleri Müdürü Selim Çelebi, İlçe Gençlik Spor İşleri Müdürü Koray Emre Kara katıldı.

 

‘Spor parklarından engelli çocuklarımızda yararlanabilecek’


Katılımcıların soru ve taleplerinin de alındığı programın açılış konuşmasını yapan Başakşehir Belediyesi Gençlik ve Spor İşleri Müdürü Selim Çelebi şunları kaydetti, “Birlikteliğimizin samimi bir ortamda gerçekleşmesini istedik. Beden Eğitimi Öğretmenliği yapmış birisi olarak bizi en iyi biz anlarız diye düşünüyorum. Başakşehir Belediyesi olarak spor alanında yapmış olduğumuz çalışmalar var. İki yıl önce kurulduğumuzda 4 branşta ücretsiz eğitim veriyorduk şuan ise 19 spor branşında ücretsiz eğitim veriyoruz. Spora en çok yatırım yapan ilçe belediyesiyiz. Bundan sonra ki çalışmalarımızda sizlerin de bizlere destek olacağınıza inanıyorum. Başakşehir bizim ilçemiz, birlikte güzel şeyler yapacağız.”

 

Katılımcıların sorularını da yanıtlayan Çelebi, ‘Spor parklarında engelli öğrencilerinde faydalanabilmesi için çalışmalar yaptıklarını ve antrenörlerin bu konuda eğitim aldığını’ dile getirdi.

 

‘Başakşehir spor salonu ve halı sahası en çok olan ilçedir’


Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz yaptığı konuşmada, “İstanbul ve Türkiye geneline oranladığımız zaman Başakşehir spor salonu ve halı sahası en çok olan ilçedir. İlçemizde 80 okul var, 33 tane spor salonumuz ve halı sahamız var. Başakşehir Belediyesi’nin de bu alanda çok çalışması vardır. Milli eğitim yetenekli çocuklarımızı geleceğe hazırlamak istiyoruz. Tüm bu çalışmalar sizin desteğinizle kaydedilebildi. Herkesin her çocuğun spora ihtiyacı var. Eğitimlerimiz çalışmalarımızla sporu bir hayat tarzı haline getirecek nitelikte olmalıdır. Okul sporları, geleneksel oyunları bu dönemde uygulamaya koyuyoruz. Çocuklarımızı ders dışında spora yönlendirmek için çalışmalar yapmalıyız. Öğrencilerimizin enerjilerini doğru şekilde atabilmesi için siz öğretmenlere büyük görevler düşüyor. Beden eğitiminde test çözdürülüyor, bu yanlıştır. Çocuklarımızın aklında okul denince sadece ders değil oyun alanı olarak da görebilecek etkinlikler içinde olmalıyız. Bu işler tek başına yapılan çalışmalar değildir. Hepimizin birlikte hareket etmesi gerekiyor. Başımız ağrıdığında ilk kapısını çaldığımız yer belediyemiz oluyor. Başakşehir Belediyesi’ne katkılarından dolayı ben gerçekten teşekkür ediyorum.”

 

İlçe Gençlik Spor İşleri Müdürü Koray Emre Kara ise yaptığı selamlama konuşmasında, “Başakşehir’de arazimiz çok ama kullanım tasarrufu Olimpiyat Denetleme Kurulu’na ait. Bu nedenle çalışmalar yavaş ilerliyor. İlçedeki futbol kulüpleri başka ilçelerde oynamak zorunda kalıyorlar. İlçemizde güzel gelişmeler de oluyor. Belediyemiz güzel tesislere ve çalışmalara imza atıyor. En kısa zamanda mevcut sorunların da çözüleceğine inanıyorum” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35