banner29

Başakşehir 7’den 70’e meydanlarda

Başakşehir’de Milli irade nöbeti hain darbe girişiminin 13. gününde 7’den 70’e ilçe sakinlerinin katılımı ile devam etti

Başakşehir 7’den 70’e meydanlarda
 Başakşehir Fatih Terim Stadyumu otoparkında devam eden milli irade nöbetine Ak Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Doğan Kubat, Ak Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca, Yazar İsmail Kılıçaslan, 28 Şubat mağduru Yazar Yakup Köse katılımları ile ilçe sakinlerine destek verdi.

 

‘Başakşehir destansı bir mücadele verdi’


Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın ev sahipliğinde gerçekleşen program Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Gecede Başakşehirlilere hitaben bir konuşma gerçekleştiren Ak Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Doğan Kubat, Başakşehir halkının destansı bir mücadele verdiğinin altını çizdi, “Başbakanımız, bakanlıklarımız, polislerimiz gece gündüz demeden çalışıyorlar. 7’den 70’e sokaklara, meydanlara çıktınız. Kendi halkına silah doğrultacak alçak hainlere ülke yönetimini teslim etmediniz. Vatan uğruna kendinizi siper ettiniz.  Darbe gecesinden itibaren hep bir oldunuz. Alçaklara karşı milli irade ruhu ile ezanlar susmasın, bayrak yere düşmesin, bu vatan hainlerin eline geçmesin diye meydanları doldurdunuz. O gece İstanbul’da yapılan mücadelenin önemli bir bölümü de Başakşehir’de sınırları içerisinde geçti. Hainler millete, devlete ait kurumları ele geçirmek için harekete geçmişti. Başakşehir halkı olarak destansı bir mücadele verdiniz, tankları durdurdunuz. Bütün kardeşlerimiz darbe gecesi tek yürek olup bu alçaklara karşı geldi. Nesiller boyu anlatılacak, tüm Dünyaya kahramanlık örneği olarak gösterilecek bir mücadeleydi. Gasp ettikleri okullara, radyolarına, televizyonlarına, gazetelerine bu millet el koyacak. Bütün okullar devlet okulu olacak. Belediyelerimiz ihtiyaçlarınızı karşılayacak inşallah. Bu hain saldırı içinde yer alan herkes gereken cezalarını çekecek. 240’dan fazla şehidimiz var. Allah mekânlarını cennet etsin. Vatanını savunurken yaralanıp gazi olanlarımız var onlara da Allah’tan şifa diliyorum. Başkomutandan ikinci emir gelene kadar meydanları boşaltmayacağız, vatanımızı korumaya devam edeceğiz.”

 

Vatan nöbetinin çok şeyler öğrettiğini vurgulayan Yazar İsmail Kılıçaslan ise konuşmasında şunları dile getirdi, “Darbe gecesi olayın ilk dakikalarından itibaren havalimanında bulundum. Hainler vatan için ölümü göze almamızı hesaba katmadı. Dosta, düşmana milletin hep birlikte olduğunu gösterdik. Allah Cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin. Hepimize darbe gecesi Başkomutanlık yaparak tüm Türkiye’ye cesaretini yayarak meydanları doldurup hainleri durdurmamıza önder oldu. İlk geceden beri devamlı ettiğim dua; Ya Rabbim Fetö örgütünün elebaşı olanın canını bu millete hesap vermeden alma. O gece 240 kişinin üzerinde şehit verdik. Allah (C.C)’ın onlara verdiği yüce makamda ebedi huzur içerisindeler. Hainlerin sürdükleri tankların önüne silahsız sadece içinde iman ve vatan sevgisi bulunanlar olarak çıktık. Tüm Dünya Türkiye’nin bölünemeyeceğine darbe gecesi tanıklık etti. Eskisinden daha güzel ve daha üçlü bir ülke haline geldik. Vatan nöbetinde toprağa düşmüş her bir şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.”

 

‘Türkiye’yi meydanlardaki feryatlarınız kurtaracak’


28 Şubat sürecinde idamla yargılanan Yazar Yakup Köse ise yılmayacağız mesajı verdi, “Ne silah, ne tank, ne ölüm tehdidi vatan sevgisinden ayıramaz bizleri. Pensinvanya’daki elebaşı olan Feto ve diğer zalimlerden korkmuyoruz. Korku hastalıktır.

 

Cumhurbaşkanımızın meydanlara çıkın dediğinden bu yana boşaltmadık hiçbir meydanı böyle de devam edeceğiz. Hainler acımasız, kalleş. 14-15 yaşındaki çocukları idamla yargılayıp, işkencelerden geçirdiler. Şerefiniz, namusunuz için meydanları boş bırakmamaya devam edin. Biz Fatih Sultan Mehmed’in, Yavuz Sultan Selim’in, Selahaddin Eyyubi’nin torunlarıyız. Ümmetin güvenilir limanı hale gelen Türkiye’yi bu meydanlardaki feryatlarınız kurtaracak. Gazze, Filistin ve ümmetin birçok ağlayan coğrafyasına umut ışığı oldunuz. Bu büyük misyonunuzu ve şehitlerinizi unutmayın, unutturmayın. Pensinvanya’daki yakında buraya geleceksin ve hesap vereceksin. Çengelköy’de, Boğaz Köprüsü’nde, Saraçhane’de şehit ettiğin insanların hesabını tek tek vereceksin. Şiir gibi yaşayın, aslanlar gibi kavga edin. Ahirete alnımız ak, yüzümüz pak çıkalım.”

Programda mehter takımı da marşları ile geceye katıldı.


Kaynak: İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35