banner32

Başakşehir 7 kocalı hürmüz gibi ...

TOKİ,KİPTAŞ ve OSB.içindeki sitelerin kendi bünyelerinde bulunan boş toprak parçalarına bina yapmak istemeleri halinde kendisine tanınan ayrıcalıklardan dolayı Başakşehir belediyesine ihtiyaçları olmuyor....

Başakşehir 7 kocalı hürmüz gibi ...
TOKİ devlet içinde devlet olmuş durumda hiç bir yol ve alt yapı çalışması yapmadan yüzbinlerce metre karelik Mall Of İstanbul binasının yapılmasında TOKİ imzası var.

Güvercintepe girşinde ineklerin otladığı bir bölgeyi Ağaoğlu'na verip betona teslim eden yine TOKİ...

Kısa bir süre önce yağan yağmur'da Demirciler sanayi sitesi içinde kalan son toprak parçasına plaza yapmaktan yıllardır toprak olarak duran site girişinde gerekli önlemleri almadığı için yağan minik bir yağmur'da  yol kullanılamaz hale geldi.

Mall of İstanbul'un Çevre düzenine önem vermediği yağan yağmur'da yanı başındaki yolun kullanılamaz hale gelmesi burada gerekli çalışmaların yapılmadığını gösteriyor. 

Kısaca Başakşehir'deki çok başlılık buranın kullanılamaz  hale geleceğinin sinyalerini veriyor.

Bu kurumlara verilen aşırı yetkiler Belediye'yi bay pas ediyor. Yollar kullanılamaz hale gelince belediyeyi yardıma çağıracaksınız ama iş site içinde bina yapmaya gelince bizim yetkimiz var deyip plazalar dikerken belediyeyi hatırlamazsanız bu durum ileride bir çok sıkıntıyı da beraberinde getirecektir....


Kaynak :İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34