banner29

BAKMER’den ‘Gıda Haftası’na özel söyleşi

Başakşehir Belediyesi’nin kadınlara özel ilk spor ve aktivite merkezi olarak hizmete sunduğu BAKMER’de 2015-2016 sezonu söyleşileri başladı.

BAKMER’den ‘Gıda Haftası’na özel söyleşi
 Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı Kemal Özer, Beslenme ve gıda haftasına özel olarak düzenlenen söyleşide Başakşehirlilerle bir araya geldi. BAKMER konferans salonunda gerçekleşen söyleşide Kemal Özer, “Allah (C.C) insanlara oruç sormayacak, hac sormayacak, zekât sormayacak. Allah (C.C)’ın bize bir soracağı en temel soru şudur;  sana verdiğim vaktini nasıl geçirdin, değerlendirdin. Bu sorunun içerisinde binlerce soru var. Bunun içerisinde namazda, oruçta, hac’da var zaten. Bu sorunun cevabı bizde ise cennet hazır. Vakti doğru değerlendirmek gerekiyor. Bunun içinde vaktin sahibi olmak gerekiyor. Biz yaşadığımız çağı etkiliyor muyuz? Etkileniyor muyuz?  Kim kime hükmediyorun cevabı aynı zamanda vaktinde cevabıdır, aslında. Kişi içindeki şeytana teslim olmuşsa vakit de ibadetlerde gitmiş demektir. Peygamber efendimizin içindeki dışında insanların içindeki şeytan Müslüman değildir. Mesele onu Müslüman yapabilmektedir” dedi.
 
‘Müslümanların mideleri kirli, imanları zayıf’

İnsanlar yarınının endişesini taşıdıklarını vurgulayan Kemal Özer, sözlerini şöyle sürdürdü, “ İnsanlar yarının endişesi nedeni ile yığarlar, o yüzden biriktirirler. Allah (C.C)’a olan imanlarındaki zafiyetten dolayı biriktirirler. Cebimizde on lira olsun sokaktaki adam ben açlıktan ölmek üzereyim benim karnımı doyur dese, insanlar o insanın açlığını gidermek istemez. Müslümanların en büyük eksiği Allah (C.C)’a olan inançlarının zayıflığıdır. Şimdiki Müslümanların mideleri aşırı derecede kirli, imanları zayıf. Müslümanların başına gelen felaketlerin en büyük sebepleri de bunlardır. Dünya’da ki en iyi teslimiyet örneği Hz. Ebubekir (r.a) olmuştur.”
 
Özer, “Allah (C.C) varsa zaten rızık vardır. Bugün ne yiyeceğiz sorusu zafiyetli bir sorudur. İnsanlar market evimizin önünde dursun, hemen koşup alabilelim. Derdimiz olmasın, istiyorlar. İnsanı mümin kılan, huzurlu, sağlıklı kılan, kocalarınızı sadakatli kılan şeyin mutfaktan geçtiğini bilsek farklı davranırız. İnsan üç şeyden oluşur; bedeni ruh ve iman. İmanınızın Kamil olabilmesi ruhunuzun ve bedeninizin sıhhatli olmasına bağlıdır. Ruhunuzun sıhhati bedeninizin sıhhatine bağlıdır. Bedeniniziz sıhhatli olabilmesi midenize girenlerin temiz olması ile sağlanır. Kamil mümin olabilmenin temeli midenize gidenlerin temiz olabilmesinden geçiyor” dedi.
 
‘Kadın bozulmuşsa yeryüzünün ahengi bozulmuş demektir’

Özer sözlerini şöyle sürdürdü, “Allah (C.C) Kuran'da size verdiğimiz rızıkların Tayyip (temiz)  olanlarından yiyin, buyuruyor. Bu temiz yaradılışına müdahale edilmemiş gıda demektir. Kamil olan kadın, çocuklarını eşini cennete götürür. Yeryüzünde ilk bozulan şey kadındır. Kadın bozulmuşsa yeryüzünün ahengi bozulmuş demektir. İlk düzeltilmesi gereken şey kadını düzeltmektir. Bunun içinde ilk önce kız çocuklarımızı düzeltmemiz gerekiyor.”
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34