banner25

BAKMER, Kadınları İftarda Buluşturdu

Başakşehir Kadın Aktivite Merkezi (BAKMER) üyeleri iftar programında bir araya geldi. Programda bir konuşma yapan Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkanı Emine Sare Aydın Yılmaz, BAKMER üyelerine, kadın ve aileye verilen devlet destekleriyle ilgili bilgiler verdi.

BAKMER, Kadınları İftarda Buluşturdu
 BAKMER’in Sular Vadisi’ndeki ofisinde düzenlenen programa Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başkan Kartoğlu’nun eşi Kübra Kartoğlu, AK Parti 3. Bölge Milletvekili Adayı ve Kadın Ve Demokrasi Derneği (KADEM) Genel Başkanı Emine Sare Aydın Yılmaz, BAKMER Müdürü Fatma Beyza Tütüncüoğlu, BAKMER Koordinatörü Canan Özbek, davetliler ve BAKMER üyeleri katıldı.

 

Açılan oruçlarının ardından BAKMER Müdürü Fatma Beyza Tütüncüoğlu bir selamlama konuşması yaparak, davetlilere BAKMER’in çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 

“Ülkemizde mültecilerin 2.5 milyona yakını kadın ve çocuk”


Selamlama konuşmalarının ardından söz alan Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkanı ve AK Parti 3. Bölge Milletvekili Adayı Emine Sare Aydın Yılmaz, BAKMER üyelerine yaptığı konuşmada Sivil Toplum Örgütleri ile çok küçük yaşlarda çalışmaya başladığını, öğrencilik yıllarında Milli Gençlik Vakfı’nda bulunduğunu dile getirerek şunları kaydetti:

“Ben gerek akademik hayatımda, gerek sivil toplum hayatımda şunu kendime şiar edindim: Bana göre insanların çok dindar, az dindar, Türk, Kürt, Ermeni, laik, muhafazakâr, demokrat ya da sosyalist olması hiç fark etmiyor. Bunların hepsi alt kimlikler. Bizi tanımlayan ve bizleri bir arada tutacak asıl şey vatanseverliğimizdir. Ülkemizde 3.5 milyona yakın mülteci var. Bunların 2.5 milyona yakını kadın ve çocuklardan oluşuyor. Ve bu insanların, -Allah korusun- Türkiye’nin başına bir şey gelmesi durumunda gidebilecekleri ikinci bir yer yok. Bizim KADEM olarak Edirnekapı’da bir mülteci merkezimiz var. Şimdiye kadar 400 kadın o merkezde hem psikolojik destek aldı hem de dil öğrendi, öğrenmeye devam ediyor.”

 

“Güçlü bir Meclis’e ihtiyaç var”


24 Haziran seçimlerinin önemini de vurgulayan Yılmaz, açıklamasında,
“Devletimizin kadına, çocuğa ve aileye verdiği maddi-manevi desteklerin devam edebilmesi için istikrarlı hükümetlere ihtiyacımız var. Cumhuriyet tarihimizde koalisyonların görevde kalma süreleri ortalama 1.5 yıl. Dolayısıyla Kadınlarımızın iyice şahlanması için 24 Haziran’da güçlü bir Meclis’e ve Cumhurbaşkanı olarak da daha güçlü bir Recep Tayyip Erdoğan’a ihtiyaç var.”

ifadelerine yer verdi. 

 

Programın ilerleyen saatlerinde BAKMER’e gelen Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da Başakşehirli kadınların görüş ve önerilerini dinleyerek onlarla istişarelerde bulundu.

Soru-cevap şeklinde devam eden program, hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35