banner29

Bahçeşehir Okulları, Hayvan Barınağını ziyaret etti

Bahçeşehir Okulları’nda eğitim alan öğrenciler Başakşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

Bahçeşehir Okulları, Hayvan Barınağını ziyaret etti
Bahçeşehir Okulları’nın 4. ve 6. Sınıf öğrencilerinden oluşan toplam 16 öğrencinin katıldığı ziyarete okul öğretmenleri de eşlik etti. Türkiye genelinde düzenlenen robotik yarışmasına katılacak olan öğrenciler ziyaret sırasında izlenimleriyle, yarışmada sokak hayvanlarının hayatını kolaylaştıracak projeler geliştirecekler.

Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Veteriner Hekimi Yunus Kanlı öğrencileri Başakşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’ni gezdirerek kurum ve çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Veteriner Kanlı, barınaktaki hayvanlara uygulanan aşı uygulamasını da gösterdi. Öğrenciler ise barınakta ki hayvanları yetkililerin kontrolünde severek, fotoğraf çekti.

‘Çok keyifli ve faydalı bir geziydi’

Bilgisayar Öğretmeni, Robotik Takım Koçu Ahmet Cömert barınak ziyaretlerini şu cümlelerle değerlendirdi, “Okul olarak Robotik yarışmasına hazırlanıyoruz. Yarışmanın bu sene ki konusu ‘Yaşam ortaklarımız hayvanlar’ olduğu için öğrencilerimizle hayvan barınağına bir ziyaret gerçekleştirmek istedik. Çocuklar, hayvanların yaşadığı sorunlara robotik yarışması vesilesi ile çözümler üretecekler. Burada incelemeler yaptık, sağlık ve diğer sorunlara ne tür çözümler sağlandığını veteriner arkadaşımız bizlere anlattı. Gayet güzel bir gezi oldu.”

6. sınıfta okuyan Ada Cebbar, ziyaretin çok faydalı olduğunu belirterek, “Açıkçası ben böyle yerleri çok merak ediyordum. Burada hayvanların ne kadar süre kaldığını, tedavi süreçlerinin neler olduğunu öğrendik. Bence çok keyifli ve faydalı bir geziydi.” Şeklinde konuştu.

Duru İpek: “4. Sınıfa devam ediyorum. Çok güzel bir deneyim oldu. İlk defa hayvan barınağına geldim. Hep evcil hayvanlarım oldu, ama astımımdan dolayı akrabalarıma bırakmak zorunda kaldım. Hayvanlarımın hepsini çok sevdim. Bu ziyaretimde çok güzel şeyler öğrendim, merak ettiğim her şeyin cevabını aldım.”
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35