banner32

Bahçekent'te şenlik gibi buluşma

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Bahçeşehir sakinleriyle bir araya gelerek, ilçede yapımı devam eden ve yakın zamanda hayata geçirilecek projelerle ilgili bilgiler verdi. Başkan Kartoğlu, yapımı devam eden bağlantı yolu ile Bahçeşehir ve Başakşehir arasındaki yolculuk süresinin 10 dakikaya düşeceğini söyledi.

Bahçekent'te şenlik gibi buluşma
 Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Bahçeşehir sakinleriyle bir araya gelerek, ilçede yapımı devam eden ve yakın zamanda hayata geçirilecek projelerle ilgili bilgiler verdi. Başkan Kartoğlu, yapımı devam eden bağlantı yolu ile Bahçeşehir ve Başakşehir arasındaki yolculuk süresinin 10 dakikaya düşeceğini söyledi. 
Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, mahalle buluşmalarına devam ediyor. Hoşdere Millet Bahçesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Kartoğlu, Bahçeşehirlilere müjdeli haberler verdi. 
Hoşdere Millet Kıraathanesi için geri sayım başladı
Başkan Kartoğlu, Başakşehir Millet Bahçesi içerisinde yer alan Türkiye’nin en büyük Millet Kıraathanesi’ni hizmete açtıklarını anımsatarak, “Hoşdere Millet Kıraathanesi için de geri sayım başladı. Bu bölgede yeterli sosyal donatı alanları yok, bunlarla alakalı da yakın zamanda imalatlara başlayacağız. En azından Hoşdere Millet Bahçesi’nde bu tür etkinlikleri daha sık düzenleyeceğiz. Size çok yakın mesafede Şamlar Ormanımız var. Buraya ailece gelip piknik yapabilir, bisiklete binebilirsiniz” dedi.
Bahçekent'e İETT Hareket Amirliği geliyor
Başkan Kartoğlu, Bahçekent'te ulaşımı rahatlatmak adına girişimlerde bulunduklarını belirterek, “MR 51 Halkalı-Marmaray Hattı buradan başlıyor. Daha önce Mahmutbey Hattı'nı başlatmıştık. Avcılar metrobüse giden hattın sefer sayısını artırdık. Peron alanı bitince sorun çözülmüş olacak. Ayrıca ulaşımı daha da rahatlatmak adına İETT Hareket Amirliği getirtiyoruz” diye konuştu.
 “Bahçeşehir-Başakşehir arası 10 dakikaya düşecek”
Ulaşım sorunlarına kalıcı çözümler getirmek için atılan adımlardan bahseden Başkan Kartoğlu, şunları kaydetti; “Ispartakule Hemzemin Geçit'te çoklu kavşak projesi başladı, inşaatı devam ediyor. Bizi en çok rahatlatacak olan Bahçeşehir, Güvercintepe, Şahintepe, Kayaşehir ve oradan Başakşehir'e ulaşacak Bahçeşehir-Başakşehir Bağlantı Yolu olacak. Bu yolun büyük bölümünü tamamladık. Böylelikle Bahçeşehir ile Başakşehir arasındaki mesafe 10 dakikaya düşecek. Bu otoyolun bitmesi ile Türkiye’nin en büyük hastanelerinden biri olan Başakşehir Şehir Hastanesi’ne, Olimpiyat Köyü ve Spor Adası'na, Başakşehir Millet Bahçesi ve Kıraathanesi’ne, İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’mize ve bunun gibi birçok devasa projemizden rahatlıkla istifade edebileceksiniz." 
Başkan Kartoğlu, ilçe trafiğini önemli ölçüde azaltacak Kuzey Marmara Otoyolu'na da değinerek, "Kamyon, TIR ve otobüsler, Çatalca’dan 3. Köprü yoluna bağlanacak. Projenin en önemli geçiş noktası, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün de dahil olduğu Kuzey Marmara Otoyolu'nun Kınalı-Odayeri hattında yer alan Çatalca-Yassıören ile Habibler-Başakşehir Kavşağı tamamlandı. Bu, ilçemizin ulaşımını rahatlatmak adına önemli bir adım" değerlendirmesinde bulundu.
Çocuklar doyasıya eğlendi
Başkan Kartoğlu’nun vatandaşlarının sorularını cevaplandırmasıyla sona eren program şenlik havasında geçti. Şişme oyun parkurunda doyasıya eğlenen çocuklar, uçurtma şenliği, Hacivat - Karagöz, Nasrettin Hoca ve yüz boyama etkinlikleriyle unutulmaz bir gün yaşadı. Çocuklara ayrıca pamuk şeker ve patlamış mısır ikram edilen programda vatandaşlara fidan dağıtıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35