banner32

Bağış, ‘’Kayaşehir Türkiye’nin Gururu’’…

Başakşehir Belediyesi’nin Ramazan programlarına katılmak üzere ilçeye gelen Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Belediyenin beş Ramazan etkinlik alanından biri olan Kayaşehir’de sert konuştu. Bakan Bağış, “Atam izindeyiz derken, izine çıkma anladılar” dedi.

Bağış, ‘’Kayaşehir Türkiye’nin Gururu’’…

Başakşehir çağdaş yaşamın gururu

Başakşehir Ramazan Programlarına katılmak üzere ilçeye gelen Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Kayaşehir’de Başakşehirliler’le buluştu.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın ev sahipliğini yaptığı geceye, AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletveliki Harun Karaca, Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can, Başkan Yardımcıları ve AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel katıldı.

Başakşehir Times Haber Merkezi

Kayaşehir etkinlik alanında yer alan standları gezerek vatandaşlarla sohbet eden Bakan Egemen Bağış, sahnede yer alan Ahmet Öncel ve ekibinin Urfa yöresinin sevilen ezgilerini seslendirdiği parçaları dinledi. Bağış’ın zaman zaman parçalara eşlik ettiği de görüldü.

Daha sonra Etkinlik alanını dolduran 2 bin 500 Kayaşehirli’ye konuşan Bakan Bağış, muhalefete ve eski hükümetleri sert sözlerle eleştirdi. ‘’Yıllarca bu ülkede kimileri demokrasi, modernlik diye nutuk attı ama insanların gecekondularda, köhne evlerde, daha ısınamadan, suya hasret yaşamalarına göz yumdular’’ diye konuşan Bakan Bağış, ‘’Onlar atam izindeyiz derken, sadece izine çıkmayı anladılar. Ama bizler sizlerin gerçekten demokratik laik ve sosyal bir hukuk devletine yakışan konutlarda yaşayabilmeniz için burada Kayaşehir’de 17 bin konut tamamladık. Birçok yapılamaz denilen şeyi başardık. Geçmişte okul kitaplarını ücretsiz dağıtacağız dediğimizde yapamaz diyenlere, bugün her öğrenciye tablet dağıtacağız dediğimizde evet bunlar başarabilir der hale getirdik” dedi.

Kayaşehir Türkiye’nin Gururu

‘’Atatürk’ün hedef gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesi üzerine çalışarak çıkarız ve çıkmaya devam edeceğiz. Çünkü arkamızda siz varsınız. Biz hep sizlere bu ülkeyi çok daha iyi yerlere getireceğiz’’ diyen Bakan Egemen Bağış, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a teşekkür etti, “Böylesi güzel etkinliklerde bizleri bir araya getiren Başkanımız Mevlüt Uysal’a teşekkür ediyoruz. Başakşehir ve yeni kurulan Kayaşehir, Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri oluyor. Modern ve çağdaş yaşamı ile Türkiye’nin gururu oluyor” dedi.

Konuşmasına, ‘’Durmak yok yola devam’’ sözleriyle devam eden Bakan Bağış şöyle konuştu: “Siz Başakşehirliler çok şanslısınız. Gazze’de, Somali’de, Suriye’de kıtlık ve acı çeken Müslümanlar var. Onlar içinde bu mübarek ayda, bu güzel mekanda dua edelim. Destek olalım.”

Kayaşehir’in ardından Sular Vadisi Ramazan etkinlik alanına geçen Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Bosna-Hersek ve İran’dan gelen hafızların oluşturduğu ‘Maide-i Kur’an Programını’ vatandaşlarla birlikte izledi.

Kur’an-ı Kerim Aşkı Vadiden Aştı

Bakan Bağış’ın ardından Başakşehirliler’e hitaben selamla konuşması yapan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da Ramazan’da Kur’an-ı Kerim okumak ve dinlemek daha da anlamlı. Biz vatandaşlarımız için dünyaca ünlü Kur’an-ı Kerim okuyan isimleri Başakşehirliler’e getirdik. İnşallah bu gece, Sular Vadisi’nden aşan Kur’an-ı Kerim aşkı,okuyan, okuduğunu anlayan ve onu yaşayan insanlardan olmamıza yardım eder” dedi. Kuran tilavetlerinin ardından ‘Maide-i Kur’an’ programına katılan hafızlara çiçek takdim eden Bakan Eğemen Bağış ve Başkan Uysal, gecenin anısına hatıra fotoğrafı da çektirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34