banner29

Aksaray Bekarlar Kasabası derneği'nden Ak partiye ziyaret

Başkanı Sn.Ramazan Yılmaz ve İş Ve Esnaf Komitesi Başkanı Sn.Fahrettin Avcu ile Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel’i makamında ziyaret etti.

Aksaray Bekarlar Kasabası derneği'nden Ak partiye ziyaret
Avcu" Hz. Mevlana'nın buyurduğu gibi Dert İnsana Yol Gösterir; Bizde dertliyiz, milletin dertleriyle dertliyiz ki bu dertler bizi yollara düşürdü."
 
Aksaraylılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sn Yaşar AVCU; Sosyalleşme Komitesi Başkanı Sn. Sinan Güney,   Eğitim, Bilişim ve Kariyer Komitesi Başkanı Sn.Ramazan Yılmaz ve İş Ve Esnaf Komitesi Başkanı Sn.Fahrettin Avcu ile Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel’i makamında ziyaret etti.
 
Yönetim Kurulu Başkanı Avcu ”  Geçmiş dönemdeki şahsi deneyim ve çalışmalarından bahsederek, Aksaraylılar Derneği hakkında bilgi verdi.Derneğimiz yeni kurulmadı, 1997 den beri bir çok gönül erleri bu millete canla başla hizmet etti. Bu derneğin ufkunu çok ötelere taşıdılar. O büyüklerin mübarek ellerini öperken yürekten hizmetlerini minnetle anıyorum ve  onları  takdirle yadederken hizmetlerini hafızalarda hep taze tutacağım”
 
 Avcu” 1997 yılında kurucular kurulumuzun öncülüğünde gönüllülük ve büyük bir fedakarlıkla derneğimizin tememlleri atılmıştır. Anadoludan göç eden hemşerilerimizin örf, adet, gelenek ve göreneklerinini yaşatılması için bu derneği kurmuşlar. O günden bugüne derneğimiz bölgesinin en büyük dernek binasını inşa etmiş, örnek alınacak adeta bir vakıf gibi hizmet etmiştir.  Derneğimiz Marmara bölgesi başta olmak üzere ülkemizde 10.000 kişi üstünde bir nufusa hitabeden bir dernek haline geldik. Bu vesile ile bugüne kadar hizmet etmiş tüm yiğit hemşerilerimi minnet ve şükranla anmak istiyorum.”dedi.
 
Avcu” Geçmişten bugüne kadar yapılan köklü birikimin üzerine bizde ekip olarak  iş ve ekonomi,  kültürel değerler, gençlik ve eğitim gibi  genç bir ekiple bu sac ayaklarını kurarak derneğimizin güçlü yarınlara ulaşmasına katkı sağlayacağız. Bu noktada sizler ve bölgemizdeki tüm kurum ve kuruluşlarla istişare halinde olmayı planlıyoruz. Eşgüdümlü çalışmalara evet ancak taraf olmaya hayır dedik. STK olmamızdan dolayı biz tüm parti ve kurumların üzerinde ve tarafsız bir konumdayız. Tüm kurumlara eşit mesafede durmak bizim temel şiarımızdır.” dedi.
 
Aksarayımıza Tıp Fakültesi yapımı için  de süreci dile getiren AVCU "

detaylandırmayacağım zira önümüzdeki günlerde daha çok görüşeceğiz, 750.000 nüfus şartında oradaki bürokratik engelleri de biliyorum, bu anlamda İstanbulda bu sürece katkı sunmak için kapsamlı çalışmaları ekibimle yapmayı planlıyorum, önümüzki günlerde somut projeler hedefliyorum" dedi. 
 
Yaşr AVCU olarak bunca yoğunluğun arasına Kasaba Derneğinin de eklenmesi zorluk oluşturmazmı sorusuna da Avcu” Öncede belirttiğim gibi derneğimiz adının çok ötesinde büyük bir potansiyele sahip. Bugün bir çok dernek 30 m2 alanda sadece tabela ile temsil ediliyor. Ancak bizim geçmişten bugüne kadar fedakarlıkla hizmet eden gerek yönetim gerekse hemşerilerimin katkısı ile 3 katlı 2.000m2 üzerinde bir alana sahip vakıf görünümlü derneğimiz var.

Sultanbeyliğin de yine buna yakın kapasiteli şubemiz var. İzmir, Kocaeli, Bursa,

Trakya da komitelerimiz var. Bizde bu toplumun bir neferi olarak fedakarlıkla hizmet sıramızı gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda 20 dernekten oluşan Kapodokya dernekler Birliğini Kurucu derneklerindeniz, bu büyük potansiyele hizmet etmek yoruculuğu yanında bana müthiş feyz veriyor" diyerek derneğimizin potansiyelini ortaya koydu.
 
Komite başkanlarımızında paylaşımları ve karşılıklı temennilerle ziyaret tamamlandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35