banner29

8. EYAFexpo (Engelsiz Yaşam Fuarı) açıldı

Başakşehir Belediyesi 8. EYAFexpo “Engelsiz Yaşam Fuarı”na katıldı.

8. EYAFexpo (Engelsiz Yaşam Fuarı) açıldı
Başakşehir Belediyesi’nin en büyük destekçileri ve katılımcıları arasında yer aldığı EYAFexpo “Engelsiz Yaşam Fuarı” Yeşilköy’de bulunan CNR İstanbul Fuar Merkezi’nde başladı.  Fuarın açılış gününde Başakşehir Belediyesi, Dünya Engelliler Vakfı ve Dünya Engelliler Birliği tarafından verilen Küresel Sosyal Farkındalık Ödüllü aldı.
 
Engelli, yaşlı ve bakıma muhtaç kişilerin kendileri için gerekli olan ürün, teknoloji ve hizmetlere daha kolay ulaşmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen 8. Kez düzenlenen Engelsiz Yaşam Fuarı kapılarını açtı.  Fuarın açılış programı İşitme Engelliler orkestrasının mini konseri ile başladı. Sanatçı Zara, müzisyenlerle birlikte şarkı söyledi.
 
Fuarın açılış konuşmasını Dünya Engelliler Vakfı Başkanı Metin Şentürk yaptı. Ülkede ve dünyada engelliler adına ve yararına yapılan iyileştirmelerin olduğunu anlatan Şentürk şunları kaydetti, "Şunu unutmayın, ben engelimi müzikle aştım. Kimi sporla kimi siyasetle kimi sanatla engelini aşarak hayata tutunmanın bir yolunu bulmak zorunda. Engelli kardeşlerimize şunu tavsiye ediyorum. Hepimizin bir hikâyesi var, önemli olan tek şey, hikâyenizin figüranı değil kahramanı olmak. O zaman hayatınızın ne kadar güzelleştiğini göreceksiniz. Bugün başarılı engelli kardeşlerimize ödülleri verilirken bir adım daha ileri gidip engelli kardeşlerimiz için hayatı engelsizleştiren kurum ve kuruluşlara da ödül vereceğiz."
 
Başakşehir Belediyesi farkındalık ödülü aldı

Açılış konuşmalarının ardından törende sosyal farkındalığın artırılmasına emek veren kişi, kurum ve kuruluşlara ödülleri verildi. Toplam 30 ödülün verildiği törende, ödüller müzisyen Ercan Saatçi, Zara, Engin Altan Düzyatan, Metin Şentürk tarafından verildi. Programda, Başakşehir Belediyesi’de ödüle layık görüldü.  Ödülü Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş’a takdim eden Metin Şentürk, “Başakşehir Belediyesi’ne çok teşekkür etmek istiyorum. Belediyemiz derneğimizin çalışmalarına maddi manevi tüm gücü ile destek vermektedir. Hep yanımızda olmuştur” dedi.
 
Başakşehir Belediyesi adına ödülü alan Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş ise yaptığı konuşmada, “Başakşehir Belediye Başkanımız Sayın Mevlüt Uysal adına çok teşekkür ediyorum. 03 Aralık Dünya Engelliler günü kutlu olsun. Engelleri kaldırmak bizim birinci görevimizdir. Biz engel koymuyoruz, koyulmuş engelleri de kaldıracağız. Yaşam konforunda engelli engelsiz ayrımı yapmıyoruz. Birlikteyiz, beraberiz. Birlikte mutlu olacağız” dedi.
 
Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, açılış programının ardından fuarı dolaşarak katılımcı ve ziyaretçilerle sohbet etti engelliler gününü tebrik ederek karanfil verdi.
 
Başakşehir standında etkinlikler fuar süresince devam edecek

Başakşehir Belediye’si fuar süresince 11. Holde yer alan standında ilçe bazında engellilerin hayatlarını kolaylaştırmaya dönük çalışmalarını ve projelerini katılımcılara anlatacak. Fuar’da engelli vatandaşların yaşadığı zorlukların anlatıldığı fotoğraf sergisi de yer alıyor. Başakşehir Belediyesi ilçe genelinden EYAF’a katılmak isteyen engelli vatandaşları özel dizayn edilmiş araçlarıyla fuar alanına taşıyor. Fuar süresince belediye standında karikatür, bilgievi öğrencilerinin müzik dinletileri, yüz boyama, jonglör gösterileri de ziyaretçilere hoşça vakit geçirtecek.
 
Engelsiz Yaşam Fuarı, 06 Aralık Pazar gününe kadar İstanbul Fuar Merkezi'nde gezilebilecek. 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34