banner29

6. Siyer Yarışması’nın ilk aşaması tamamlandı

Başakşehir Belediyesi Bilgievleri 6.Siyer Yarışması, 5 bin öğrencinin katılımı ile gerçekleşti. 5 ilçe okulunda eş zamanlı olarak yapılan sınava ilkokul ve ortaokul öğrencileri katıldı.

6. Siyer Yarışması’nın ilk aşaması tamamlandı
 Başakşehir Belediyesi’nin 7 Bilgievine kayıtlı okul öğrencileri arasında yapılan Bilgievleri arası 6. Siyer Yarışması’nın ilk ayağı olan genel sınavda 5 bin öğrenci ter döktü. 3’üncü ve 4’üncü sınıflar birinci, 5’inci ve 6’ncı sınıflar ikinci, 7’nci ve 8’inci sınıflar üçüncü grup olmak üzere üç kategoride yapılan sınav, Hacı Ali Osman Gül İlkokulu, Ahmet Kabaklı İlkokulu, Cahit Zarifoğlu İlkokulu, Şeyh Şamil İmam Hatip Ortaokulunda eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

 

Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş da öğrencilerin sınav heyecanına ortak oldu. Sınavın yapıldığı okulları ziyaret eden Dikbaş, velilerle sohbet etti. Başkan Yardımcısı daha sonra sınav salonlarındaki öğrencileri tek tek ziyaret ederek başarılar diledi.

 

5 bin öğrenci aynı anda ter döktü


2 saat süren sınavda öğrencilere 100 soru soruldu. Sınav sonuçlarının bir hafta içerisinde açıklanacağı belirtilirken, sınavda dereceye giren her bir Bilgievi’nden 3 öğrenci finalde yarışmaya hak kazanacak. 7 Mayıs Cuma günü yapılacak olan yarışmada 7 Bilgievi’nin finalisti ter dökecek.

 

Peygamber Efendimizin hayatını çocuklara öğretmenin çok güzel bir duygu olduğunu belirten Cevdet Kılıçlar Bilgievi Siyer Hocası Onur Kesepara, "Başakşehir Bilgi Evleri olarak 6 yıldır siyer yarışması yapıyoruz. Derslerimizde Peygamber Efendimizi okuyoruz, öğreniyoruz çocuklarımıza birlikte. Onun hayatından örnek, ahlakından kendimize dersler çıkartıyoruz. Toplam 5 okulda sınavımızı yapıyoruz. Şuan Peygamber Efendimiz için ter döken 5 bin öğrencimiz var. Allah’a hamdolsun Bilgievlerimizde, Başakşehir Belediyesi olarak böyle bir hizmet veriyoruz evlatlarımıza. Haftanın 7 günü Bilgievlerimiz açık. 7 günü de siyer derslerimiz devam ediyor. Bu sınav ilk aşama. Daha sonra her Bilgievini temsil eden ilk 3 öğrenciyi 7 Mayıs’ta büyük bir salonda final yarışması yapacağız ve dereceye girenlere ödüllerimizi vereceğiz" dedi.

 

Siyer sınavına girdiği için çok heyecanlı olduğunu söyleyen Emine Kılış, "Bilgievi’nde ki siyer yarışmasına girmek için geldim. İnşallah kazanacağım. Yaklaşık 2 aydır bu sınav için hazırlanıyorum. Bize bir soru bankası kitabı vermişlerdi. O soru bankası kitabını okudum, bitirdim" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35