banner25

5. Siyer yarışması finali yapıldı

Başakşehir Belediyesi Bilgievleri arasında düzenlenen ‘Siyer Yarışması’nın finali coşkulu ve yoğun bir katılım ile yapıldı. Bu sene 5.si düzenlenen Siyer Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı.

5. Siyer yarışması finali yapıldı
Başakşehir Belediyesi Bilgievleri arasında düzenlenen ‘Siyer Yarışması’nın finali coşkulu ve yoğun bir katılım ile yapıldı. Bu sene 5.si düzenlenen Siyer Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı.
 
Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde düzenlenen Siyer Yarışması finaline Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, İlçe Müftüsü Remzi Pehlivan,  Bilgievi öğrenci ve velileri katıldı. 
 
‘Siz çocuklar, Müslüman dünyanın umudusunuz’
 
Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş yaptığı selamlama konuşmasında yarışmada emeği geçenlere teşekkür ederek şunları dile getirdi, “Peygamber efendimize gelen vahiy ile başlayan bu kutlu yürüyüşte, bize kendisinin ifadesi ile ‘onlar beni görmeden sevecekler’ diyerek kendinden sonra gelen ve efendimizi görmeden kalplerinde O’na karşı sevgi besleyen Müslümanlara yani bu salonu dolduran sizlere, evlatlarımıza, efendimizi bu yarışmalarla tüm ayrıntıları ile öğretmeye ve gelecek kuşaklara taşımaya çalışıyoruz. Değerli çocuklar, sizler Başakşehir’in, İstanbul’un umudusunuz. Sizler ülkemizin umudusunuz. Sizler Afrika’nın, Asya’nın, Filistin’in, Sudan’ın, Arakan’da başlarına vurularak katledilen çocukların umudusunuz. Biz savaş olan yerde barışız. Biz kavga olan yerde sulhuz, adalet olmayan yerde adaletiz. Yarışmaya katılan tüm yavrularımızı gözlerinden öpüyorum”
 
Başakşehir Müftüsü Remzi Pehlivan ise yaptığı konuşmaya Berat Kandilini kutlayarak başladı. Pehlivan, “Siyer yarışmasının kaybedeni olmaz, hepiniz birincisiniz. Ancak yarışmalarda birinci ikinci üçüncü olması lazım. Hepinizi tebrik ediyorum, çok iyi hazırlanmışsınız. Sizler bizim umudumuzsunuz” dedi.
 
Akif İnan Bilgievi birinci oldu

Final Yarışmasının jüri üyeliğini; Başakşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Yapıcı, Başakşehir Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrenci Yurdu Müdürü Ahmet Bingöl, Darul Kur’an Medresesi Müderrisi Dr. Yusuf Öztürk yaptı.
 
Her Bilgievini temsilen 3’er finalistin katıldığı yarışmaya;  Şahintepe, Cevdet Kılıçlar, Cemil Meriç, Güvercintepe, Akif İnan, Necdet Yıldırım, Altınşehir Bilgievleri’nden toplam 21 öğrenci katıldı. Öğrencilere Peygamberimizin doğumu, çocukluğu, gençliği ve dönemin önemli olaylarından derlenen 20 soru yöneltildi. Çekişmeli geçen yarışmada birinciliği Akif İnan Bilgievi, ikinciliği Cevdet Kılıçlar Bilgievi, üçüncülüğü ise Necdet Yıldırım Bilgievi kazandı.
 
Yarışmada dereceye giren öğrenciler kupalarını, madalya ve ödüllerini Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, İlçe Müftüsü Remzi Pehlivan’ın elinden aldı. Dereceye giren öğrencilere ayrıca tablet bilgisayar ve para ödülü verildi.
 
Genel sınava 5 bin 40 öğrenci katıldı
 
Hz. Muhammed’in (s.a.v) hayatını öğrenmelerini sağlamak ve öğrendiklerini pekiştirmek için yapılan Siyer Yarışması öncesi öğrenciler sıkı bir hazırlık aşamasından geçti. Beş ilçe okulunda eş zamanlı olarak yapılan genel sınava 5 bin 40 öğrenci katıldı. Başakşehir Belediyesi Bilgievlerine kayıtlı 4.5.6.7.8. sınıf ilçe okul öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşen sınavda başarılı olan üç öğrenci kendi bilgievini finalde temsil etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35