banner32

4. Siyer Yarışması genel sınavı yapıldı

Başakşehir Belediyesi Bilgievleri 4. Siyer Yarışması genel sınavı 6 bin öğrencinin katılımı ile yapıldı.

4. Siyer Yarışması genel sınavı yapıldı
 Beş ilçe okulunda eş zamanlı olarak yapılan sınava 3.4.5.6.7.8. sınıf öğrencileri katıldı. Yarışmanın finali 16 Mayıs 2015, Cumartesi günü yapılacak.
 
Başakşehir Belediyesi’nin 7 Bilgievine kayıtlı ilçe okul öğrencileri arasında yapılan Bilgievleri arası 4. Siyer Yarışmasının ilk ayağı olan genel sınavda 6 bin öğrenci ter döktü. Sınav, 3. 4. sınıflar birinci, 5.6.7.8. sınıflar ikinci olmak üzere iki kategoride yapıldı. 4. Siyer Yarışması genel sınavı Başakşehir Emin Saraç İmam Hatip Lisesi, Tepe İlköğretim Okulu, Akşemsettin İ.Ö.O., Hacı Ali Osman Gül ve Kayaşaşehir Mevlana İlköğretim Okullarında eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.
 
2 saat süren çoktan seçmeli sınavda öğrencilere 100 soru soruldu. Sınav sonuçları ise bir hafta içerisinde açıklanacak. Sınavda dereceye giren her bir bilgievinden üç öğrenci siyer finalinde yarışmaya hak kazanacak. 16 Mayıs 2015, Cumartesi günü yapılacak olan yarışmada 7 Bilgievinin finalistleri ter dökecek.  
 
‘Sınav hazırlıkları aylar öncesinden başladı’

Katılımcıların Hz. Muhammed’in (s.a.v) hayatını öğrenmelerini sağlamak, bir yandan da öğrendiklerini pekiştirmek için yapılan Siyer Yarışması Genel Sınavı'na öğrenciler aylar öncesinden hazırlanmaya başladı. Bilgievleri Siyer Kulübü ile Hz. Muhammed’in (s.a.v) hayatı hakkındaki birçok bilgiye ulaşabilen öğrencilere zümre öğretmenleri tarafından özel olarak hazırlanan ücretsiz kitapçıklar dağıtıldı. Öğretmenler, belirli periyotlarla öğrencilere değerlendirmeler yaptı, örnek sorular çözüldü.
 
‘Öğrenciler ve veliler yarışmadan çok memnun’

Cahide Zeynep Albayrak (Öğrenci) : “ Akşemsettin İmam Hatip Ortaokulu 5. Sınıftayım. Bu sene siyer yarışmasına ilk defa katıldım. Bilgievlerinin siyer kulübüne devam ediyorum. Bize verilen kitaplardan hazırlandım. Bu yarışmaya hazırlanırken Peygamber efendimizin hayatını öğrendim.”
 
Hamza Gündaşı (Öğrenci) : “Cahit Zarifoğlu’nda 3. Sınıfta okuyorum. Yarışmaya ilk defa katılıyorum, heyecanlıyım. Bilgievlerinde siyer, keman, bilgisayar ve resim kurslarına devam ediyorum. Hocalarımız bize çok yardımcı oldu. Peygamber efendimizin hayatını öğrendim. Onun hayatını kendi hayatıma uygulamaya çalışıyorum.”
 
Beyza Aslan Güngör (Öğrenci) : “Cahit Zarifoğlu’nda 3. Sınıfta okuyorum. Bilgievlerinin kütüphanesini kullanıyorum. Siyer Kulübüne devam ediyorum. Peygamber efendimizin örnek hayatını öğrendik. Ailemde bana yardım etti. Sınava çok iyi hazırlandım.”
 
Esma Çzdemir (Öğrenci) : “Siyer yarışmasına hazırlanırken, Peygamber efendimizin hayatını ayrıntılı olarak öğrendim. Sınava hazırlanırken ailemde çok yardımcı oldu, onlara sorular sordum, cevapladılar. Sınavda başarılı olacağıma inanıyorum.”
 
İdris Keleş (Veli) : “Oğlum Mehmet Emin Saraç İmam Hatip Lisesinde 6. Sınıfta okuyor. Bu yarışma iyi katkılar sağlıyor. Eksiklerini tamamlıyor. Çocuklar peygamberimizin güzel ahlakını öğreniyorlar. Çoğumu bu nedenle bu yarışmaya teşvik ettim. Belediyemizin bu yarışmasından çok memnunuz.”
 
Bayram Ali Yazıcı (Veli) : “Oğlum ikinci kez yarışmaya katılıyor. Oğlum sınavı kazanmasa da kazandığı pek çok şey var, aslında. Peygamber efendimizin hayatını öğrendi. Tecrübe kazansın istedik. Geçen sene iyi hazırlanamamıştı, bu sene başarılı olacağını düşünüyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34