banner32

23 Nisan Başakşehir’de kutlandı

TBMM'nin açılışının 95. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Başakşehir’de kutlandı.

23 Nisan Başakşehir’de kutlandı
 TBMM'nin açılışının 95. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için düzenlenen ilk tören Bahçeşehir tören alanında gerçekleştirildi. Törene; İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Nurettin Ertemel, Sivil Toplum Kuruluşlar Temsilcileri, Muhtarlar, Siyasi Parti Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından tören Atatürk anıtına çelenk koyulması ile son buldu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Başakşehir’de düzenlenen ikinci tören İ.B.B Akşemsettin İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirildi. Programa; Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, ilçe okul öğretmen ve öğrencileri katıldı.

‘TBMM Millet iradesinin devlete yansımasıdır’

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kutlama programında konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz,” Vatanımızın her bir köşesinin düşman tarafından işkal edildiği, istiklalimizin ayaklar altına alındığı karanlık tablodan aziz milletimizin şanlı bir haykırış ile ayağa kalkışının demokrasinin kalbi, milli iradenin temsil makamı olan TBMM’nin açılışının 95. yıl dönümünü kutluyoruz. Meclisimiz önce milletimizi tek bir çatı etrafında toplamış, sonra da eşine az rastlanan bir bağımsızlık mücadelesine başlamıştır. Bu destansı mücadele sonunda genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmıştır. TBMM Millet iradesinin devlete yansımasıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Meclis Başkanı Gazi Mustafa Kemal Milli İradenin hayat bulduğu bu günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan etmiştir. Bu bayram dünya çocuklarının katılımı ile kutlanan barış ve kardeşlik gibi yüce değerleri coşku ile kutlamasına, farklı kültürlerin bir araya gelmesine vesile olmaktadır. Milli Eğitim camiası olarak inanıyoruz ki ülkesini ve milletini seven sorumluluk duygusu gelişmiş bir gençlik ülkemizin gelişmesini sağlayacaktır” dedi.

Öğrencilerin gösterileri beğeni topladı

Kutlama programı, ilçe okul öğrencilerinin gösterileri ile devam etti. Programda öğrenciler günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yanı sıra ilçe genelinde yapılan kompozisyon, şiir ve resim alanında dereceye giren öğrencilerde şiirlerini okudu.

İlçe okulu öğrencilerin halk oyunları, ront gösterisi, müzikli gösterileri beğeni ile izlendi. 23 Nisan dolayısı ile ilçe genelinde düzenlenen kompozisyon, şiir ve resim alanında dereceye giren öğrencilere ise çeşitli ödüller takdim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34