banner32

2014-2015 eğitim öğretim dönemi başladı

Türkiye genelinde 16 milyon 400 bin öğrenci ve 873 bin öğretmen ders başı yaptı. Başakşehir’de ise 80 bin öğrenci, 3 bin öğretmen için bugün ders zili çaldı.

2014-2015 eğitim öğretim dönemi başladı
2014-2015 eğitim-öğretim dönemi açılışı için Başakşehir Akşemsettin İlköğretim Okulu’nda bir tören düzenlendi. Açılış programına Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Başakşehir Kaymakamı Fatih Kocabaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, Başakşehir Belelediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, okul öğrencileri ve veliler katıldı.

‘Eğitime en çok destek olan belediyeyiz’
 
Açılış programında konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, sözlerine yeni eğitim-öğretim döneminin hayırlı olmasını dileyerek başladı, Başkan Uysal sözlerini şöyle sürdürdü: “İstanbul geneline baktığımızda Başakşehir Belediyesi olarak eğitim-öğretime en çok katkı veren belediyeyiz. 2009’da 32-33 bin öğrencimiz vardı. 2014’de ise 80 bin öğrenciyle ders başı yapıyoruz. Her sene artan derslik ihtiyacını karşılamak için çalışıyoruz. Eğitim başarısında Başakşehir ilk sekizdedir.”

Başkan Uysal’dan ‘Her mahalleye spor parkı’ müjdesi
 
Başkan Mevlüt Uysal, yaptığı konuşmada, ilçede her mahalleye spor parklarının ve yüzme havuzlarının açılacağı müjdesini de verdi, “Öğrencilerimizin ücretsiz olarak faydalandığı Bilgievlerimiz tam kadro çalışıyor. İlçemize yeni Bilgievleri kazandırmak için çalışıyoruz. Ayrıca, bu yıldan itibaren her mahallemize spor parkları kuruyoruz. Önümüzdeki hafta Güvercintepe’den başlayacağız. Öğrencilerimiz ücretsiz olarak bu parklarda hangi spor alanında ilgilenmek istiyorlarsa o alanda eğitim vereceğiz. Ayrıca her spor parkımızın yanına da yüzme havuzu yapacağız.”

 ‘Gençlerimizin sportif yeteneklerini geliştiriyoruz’
 
13 aylık çalışma döneminden sonra Balıkesir Vali Yardımcılığına atanan Başakşehir Kaymakamı Fatih Kocabaş ise yaptığı konuşmada, “Eğitim dendiğinde sadece öğretimden ibaret olmadığını biliyoruz. Spor ve sanat faaliyetleri, sosyal faaliyetler öğrencilerimizin başarısını artıran en önemli etkenlerdendir. Başakşehir’de eğitim başarısı için eğitimciler, veliler olarak ortak çaba sarf etmemiz gerekiyor. Fatih Sultan Mehmet aldığı eğitimle çağ kapatıp, çağ açtı. Bu potansiyel İstanbul’un, Başakşehir’in mayasında var, başarabiliriz.”
 
Genç sporculara İlçe Kaymakamlığının, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile ortak bir çalışma başlattığını belirten Kaymakam Kocabaş, projenin ayrıntılarını anlattı, “Gençler hangi spor alanında yeteneği varsa bunu belirlemek için bir tarama başlattık. Çocuklarımızın istedikleri spor branşında lisanslarının çıkarılması için alt yapı oluşturuldu.”
 
Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz ise “Başakşehir’de bu yıl daha güzel imkânlarla eğitim öğretime başladık. Başakşehir’e 250 yeni kadrolu öğretmen atandı. Yaz döneminde okullarımızın yeni eğitim öğretim dönemine hazır hale gelmesi için çalışan Başakşehir Belediyesi’ne, Belediye Başkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Velilerimizin okul içinde ve dışında öğrencilere, okullarımıza destek olması gerekiyor.” dedi.

Öğrenciler performanslarıyla göz doldurdu
 
Protokol konuşmaların ardından açılış programı öğrencilerin ilköğretim haftası ile ilgili şiirleri, günün anlam ve önemini belirten konuşmaları ile devam etti. Okul öğrencilerinin müzik dinletileri ve halk oyunu gösterileri ise beğeni topladı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35