banner25

2000 öğrenciyi konuk etti

Başakşehir Belediyesi İzcilik Kampı sezonu kapattı

2000 öğrenciyi konuk etti
Başakşehir Belediyesi’nin Türkiye İzcilik Federasyonu’yla birlikte düzenlediği “İzcilik Kampı”2016 sezonunu kapattı. Kampta öğrencilere, izcilikle ilgili temel bilgiler, ilkyardım dersleri, binicilik, tırmanma, okçuluk ve parkur eğitimi dersleri verildi.
 

Uzman eğitmenler eşliğinde dersler
 
Başakşehir Belediyesi Başakşehir İzci Grubu tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen “İzcilik Kampı” 2016 dönemini kapattı. Türkiye İzcilik Federasyonu’yla birlikte düzenlenen kamplarda çocuklar izcilikle ilgili temel bilgiler, ilkyardım dersleri, binicilik, tırmanma, okçuluk ve parkur eğitimi dersleri aldı.
 
Her grupla 5 gece 6 gün olarak düzenlenen kamplarda, çocuklar dış dünyadan uzakta kendi kendilerini idame yeteneklerini geliştiriyorlar. Yaz sonuna kadar toplamda 2000 çocuğun misafir edildiği kampta çocuklar hem sosyalleşip, hem de uzman eğitmenler eşliğinde bolca fiziksel eğitime tabi tutuldu.
 
Kardeşlik köprüleri inşa edildi
 
Başakşehirli izciler sezon boyunca il ve ülke dışından gelen konukları da ağırladı. Konuk öğrenciler Başakşehirli izci arkadaşları ile bir hafta geçireke aynı eğitimleri aldı.
 
Başakşehir İzcilik Grubu yöneticilerinden Taceddin Özcan bu yıl diyabetli çocuklar, zihinsel engelli çocuklar kimsesiz çocuklar, Suriye çadır kenti çocuklarını da kamplarında misafir olarak ağırladıklarını belirtti. Özcan şunları aktardı: “Biz Başakşehir Belediyesi olarak Türkiye İzcilik Federasyonu ile birlikte çalışıyoruz. Doğudaki çocukları hem İstanbul’u gezdirmek, hem de buradaki kampın faaliyetlerinden yararlandırmak için kampımızda bir hafta misafir ettik. Filistinli, Suriyeli çocukları ayrıca Mardin ve Urfa’dan da kampımıza misafir izcilerimiz geldi. Otistik, Down sendromlu, hafif mental öğrencilerimizi, Diyabetli çocuklarımızı yine kampımızda ağırladık. Böylelikle buradaki çocuklarımızla, misafir öğrencilerimiz bir araya geldiğinde çok güzel kardeşlik köprüleri inşa ettik”. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35