banner25

Gölet Bahçeşehirli'nin kazanımıdır

Başakşehir Belediyesi'nin düzenlemiş olduğu “Anılarla Bahçeşehir Sohbetleri” toplantılarında Bahçeşehir’in geçmişi  ve geleceği ile  ilgili çok şeyler öğreniyoruz. Bu nedenle  toplantıları düzenleyenlere  teşekkür ediyor ve çalışmalarının devamını diliyorum. Toplantılardan öğrendiklerimi zaman zaman yazacağım. Yazdığım bu yazı da bunlardan bir tanesidir.

"Keşke Loca yapılmasaydı"

Başlıktaki sözler Anılarla Bahçeşehir'in Mustafa Süzer'le yaptığı ilk toplantının açılış konuşmasında söylenmişti. Başlıktaki söz Belediye Başkanı Mevlüt Uysal tarafından söylenince çok anlam ifade ediyor. O yüzden de sormak lazım, Loca’nın bitişiğinde yapılmakta olan Sofa  inşaatın yapımına izni kim verdi? Şimdiki Belediye.  Üstelik, Sofa’yı  Loca inşaatını yapan firma ile ortak yapıyorlar.  Yapımcı firmanın kar etmesi durumunda elde edilen  karı paylaşmayı düşünüyorlar.. Ne karşılığı?  Daha fazla nufus yoğunluğu, trafik sıkışıklığı ve betonlaşmayı göze alma karşılığında. Bence değmez.

Şimdi sıra gölet’e mi geldi?

Gölet Bahçeşehirlinin  kazanımıdır. Burayı hiç  kimse kendi amaçları için kullanamaz. Ne Belediye, ne de Gölet’in içinde ve kıyısında arsası olanlar Gölet’i Bahçeşehirlinin elinden alamaz. Gölet, Bahçeşehir kurulurken Bahçeşehirlilerin ödediği paralarla  bu hale gelmiştir. Bahçeşehirli yeşili ve Gölet’ i birlikte satın almıştır. Bu nedenle Gölet,  bölgede yaşayanların ortak mekanı olmuştur.

Belediye önce projesini ortaya koymalı

Anılarla Bahçeşehir toplantısının 3. konuğu Bader’in ilk Başkanı Fatih Orbay’ın  ve şimdiki Başkanı Uğur Barış Karabulut'un dün akşam  “Gölet’ i hiç kimse elimizden alamaz” sözleri tam da 16 yıldır BADER’in mücadelesini özetliyor. Gölet elden giderse Bahçeşehir’in  geriye nesi kalır.  Gölet bu bölgede yaşayanlar için kazanılmış bir hak olmuştur. Bu nedenle Gölet’i Bahçeşehirliden başka hiç kimse  sahiplenemez. Belediye’nin burada yapacağı en ufak bir değişiklik hoş karşılanamaz. Belediye; ne yapacaksa önce projesini açıklamalıdır. Eğer Belediye’nin getirdiği projeler Bahçeşehirliler tarafından onanırsa  elbette hep birlikte destekleriz. Yoksa, Belediye’nin ne yapacağını   bilmeden körü körüne ne Bader nede  hiç kimse destek vermeyecektir. Yarın karşımıza bir Loca, Sofa, Prestij Çarşısı, Pazartürk, Şelale Parkında olanların  çıkmayacağını kim garanti edebilir.

Başakşehir Times / Nihat Emeksiz /    28.03.2013
                                                   
YORUM EKLE
YORUMLAR
Duran Bozkurt
Duran Bozkurt - 9 yıl Önce

Sn. Nihat bey'e sonuna kadar katılıyorum. Bahçeşehir'de, Başakşehir'de, Onurkent' te, Kayabaşı' da ... herkes yaşadığı yerde ki değerlerine sahip çıkmalı. İnsan gibi yaşamak hepimizin hakkı.

banner34

banner35