banner25

Demek ki Çarşaf listede oluyormuş

Demek ki Çarşaf listede oluyormuş 
 
Geçen hafta sonu Cumhuriyet Halk Partisi Başakşehir ilçe başkanlığının kongresi vardı. Genel olarak CHP.kongrelerinde sandalyeler havada uçuşur ve sen ben kavgası olur. Oysa CHP.Başakşehir’de tek gündem 2014 de belediye başkanlığını nasıl alırız hesapları yapılıyor.
 
Şu an çok erken olacak ama CHP parti üst düzey yönetiminden kimimle görüşürsek görüşelim hepsinin üzerinde durduğu en önemli etken ilçe başkanları Özgür Karabat’ın örgüt ile barışık olarak sağladığı birlik ve bütünlükten bahsettiklerini görmek mümkün.
 
Türkiye’nin bir gerçeği olarak ister yerel de olsun isterse de genelde olsun muhalefet partilerinin finans sorunu en netameli konudur. CHP.Başakşehir ilçe örgütünün akçe sıkıntısı olmasaydı eminim ki ilçe başkanı daha güzel etkinlikler yapabilirdi.
 
Başkanın örgütü ile sıkıntısı yok ama akçe sıkıntısı ne yazık ki en büyük sorun olarak görülüyor.  Bu sorunun olmasına rağmen Özgür Karabat hiçbir zaman şikayet etmeyerek imkanları ölçüsünde örgütünü diri tutmasını bilmiştir. İktidar partisinin bile 15 günde bir örgüt içi eğitim toplantısı yapamadığı yerde Karabat bunu iki yıldır yapıyor.
 
Eğer CHP 2014’de burada seçimi almak istiyorsa mutlaka ama mutlaka örgütüne kaynak ayırması gerekir. CHP.İstanbul il örgütü ilçeleri üç ayrı kategoriye ayırıp ilgilense 2014 de daha iyi sonuçlar alabilme şansı var.
 
1.Kategoriye zaten açık ara fark ile kazandığı ilçeleri koymalı bunlarda yerelde iktidar olduğu  
   için merkezi bütçe desteğine çok gere gerek olmayabilir. Tabi ilçe örgütü belediye ile barışık ise bu geçerli.
 
2.Kategoriye ise kısa sürede başkanlığı kazanma şansı olmayan (Sultanbeyli) ilçeleri koymak
   mümkün bunlara destek vermesi elbette anakent için önemli ama ilçe de seçimi alamayacağı 
   için eğer bütçesi kısıtlı ise buraların üstünde durmaya gerek yok.
 
3-Kategoriye ise hafif maddi destekler verilmesi halinde belediye başkanlığını
    kazanabileceği ilçeler.Başakşehir ve Beylikdüzü gibi yerlere şimdiden destek verilmesi
    kendileri için fena olmaz gibi geliyor .
 
Karabat Kongre konuşmasında uzun süredir evimde tek bir gün kahvaltı yaptım dedi
 
Özgür Karabat Kongre de yaptığı konuşma ile  bir çok partili yi duygulandırdı.  Annesinin kendisi henüz küçük yaşta iken rahmetli olduğunu bunun için kadın kollarındaki hanımları annesi kabul ettiğini,kız kardeşi olmadığı içinde kadın kollarındaki kızları da kardeşi kabul ettiğini söyledi. Parti çalışmalarına çok zaman ayırdığı için uzun süreden beri evde tek bir kahvaltı yaptığını söyleyerek eşi ve oğluna bu duruma katlandıkları için teşekkür etti. Tam bu anda konuşmayı baştan sona dinleyen eşi Dilek Karabat’ın duygulanarak ağladığını gören bir çok parti üyesinin gözyaşlarını tutamamaları muhteşem bir bağlılık şekli olarak görüldü. 
 
Karabat’ın insan ilişkileri çok iyi
 
Karabat’ın en önemli özelliği her partiden ve her görüşten insan ile işletişim kurabilmesidir.
Karabat o kadar fedakar ki teamül gereği il delegesi olması gerekirken bir arkadaşını partiye kazandırmak için kendisi il delegeliğine aday olmadı…
Yine aynı Özgür Karabat’ın üç yıldır emeklerinin karşılığı olarak aldığı maaşının önemli bir kısmını parti harcamalarında kullandığını yakinen biliyorum.
Karabat Kongre konuşmasında manşet olabilecek ilginç başlıklara temas etti. Dikkatimi çeken birkaç tane konu oldu. Para ile buluşan bir çok inançlı insanın şımarıp aşırı lüks ve şatafata kaçmasını ima ederek eskiden iman yarabbi diyenler şimdi imar yarabbi diyorlar sözü ilginç ve anlamlıydı.
 
Başakşehir Belediye başkanı Mevlüt Uysal içinde Gazeteciyi azarlayan kenti pazarlayan tabiri kafiyeli ve yerine oturan bir deyimdi. Ayrıca 2014 seçimleri içinde Başakşehir etaplar bölgesinde yaşayan seçmene bizden çekinmeyin din ve vicdan hürriyetinize kesinlikle karışılmayacak dedi.
 
Karabat’ın genel konuşmasına baktığınız zaman şimdiden 2014 belediye seçimlerinde CHP.li birinin Başakşehir’i yöneteceğini iddia etmesi inancın bir gereği olarak görüdüm.
 
Çarşaf liste ile seçime giren Özgür Karabat  artık bundan sonra örgütümüz kendi iradesini kendisi belirleyecektir dedi.


Başakşehir Times / Hüseyin ÇetinerYORUM EKLE
YORUMLAR
qqq
qqq - 10 yıl Önce

seçim anketi istiyoruz sayın ÇETİNER

DİKKAT'E ALINMASINI RİCA EDİYORUM
DİKKAT'E ALINMASINI RİCA EDİYORUM - 10 yıl Önce

İLÇEMİZE AİT SEÇİM ANKETİ İSTİYORUZ

banner34

banner35