banner32

Belediye başkanlığı için geri sayım başladı

Bir beldenin,bir ilçenin,bir ilin belediye reisi demek oranın şehremini demektir. Yani güvenip şehrin telsim edildiği kişi demektir.
Başakşehir 2008 de ilçe olmuş ve 29 Mart 2009 da kurucu belediye başkanına kavuşmuştu. Yaşadığım ilçenin kuruluş sürecinde bulunmak heyecan verici bir duyguydu. Başakşehir’de Ak Partinin Başakşehir için aday gösterdiği Av.Mevlüt Uysal’ı daha önce tanımıyordum. Ak Parti İstanbul il başkanlığında Beylikdüzü ve Kıraç’tan sorumlu il koordinatörü iken istifa edip Başekşehir’de Ak Partide Mevlüt Uysal ile birlikte aday adayı olduktan sonra kendisini tanıdım.

Nasip Kısmet Sayın Uysal’a olduğu için içimizde o seçildi. Diğer aday adayı arkadaşların çoğu seçim sürecinde ilçeye uğramadıkları halde 12 yaşımdan beri merhum Prof.Dr.Necmettin Erbakan kurduğu partilerde yer aldığım için teşkilatçılık ruhum ağır bastığı için her akşam ilçe Seçim Koordinasyon Merkezine uğrayarak yardımcı olma gayretine girdim. Bugün olsa inandığım dava için yine aynı fedakarlıkları yaparım.

Ama Mevlüt Uysal için hiçbir şey yapmak içimden gelmiyor. Biz de basın olarak kamu adına yayıncılık yapıyoruz. Bir gün olsun sayın başkan bizimle sağlıklı bir kelime etmiş değil. Aynı düşünmek zorunda olmayabiliriz. Seçilmiş bir belediye başkanı halk odaklı çalışmalı,sabırlı olmalı,hoşgörülü olmalı,farklı seslere tahammül edebilmeli, meşverete önem vermeli,en doğru benim bildiğimdir dememeli.

Ama üzülerek belirtmeliyim ki İstanbul’un göz bebeği olabilme ihtimali çok yüksek bir ilçesi olan Başakşehir’in Belediye başkanının da bu özelliklerin çoğu yok. En azında ben öyle görüyorum.

Neyse gelen geldi giden gitti. Zaten bu saatten sonra geçmişe değil geleceğe bakmak gerek. Ülkemiz de 27 Ekim 2013 de yapılması planlanan yerel yönetim seçimleri için geriye sayım başladı.Ak Parti kimi aday gösterir bilinmez ama sayın

Uysal’ın geride bıraktığı sürede kamuoyu nezdinde güzel bir imaj bırakmadığını düşünüyorum. Bütün bu olumsuzluklara rağmen Ak Parti Mevlüt Uysal’ı aday göstermez demek için şimdiden daha çok erken. Ak Parti İstanbul’da kaybettiği bir çok ilçeyi yanlış aday tercihinden dolayı yaptı.

Bazen düşünüyorum da acaba Mevlüt Uysal hangi kritere göre Başakşehir’de aday gösterildi diye ama makul ve mantıklı bir cevap bulamıyorum. Seçmen listelerine baktığım zaman numunelik üç beş kişi dışında Alanyalı seçmene rastlayamıyorum.

Yani Uysal demografik yapı için aday yapılmadı, Uzlaşmacı olduğu içinde aday yapılmadı. Ben hangi kritere göre başkan adayı yapıldığını halen çözebilmiş değilim. Bana göre normal şartlar altında Ak Parti idarecilerinin Mevlüt Uysal’ı yeni dönemde aday göstermemeleri gerekir.

Ama bu bir siyasettir. Bakarsınız başkan yeni dönemde tekrar aday olur. Eğer Ak Parti Uysal’ı aday yaparsa ve CHP’de şu an ki ilçe başkanı Özgür Karabt’ı namı diğer Atom karıncayı aday yaparsa Başkan Uysal’ın seçimi kaybedeceğini daha seçime bir yıldan fazla vakit olduğu halde ilan ediyorum.

Mevlüt Uysal
;

* İmar ve ifraz için söz verdi ama sözünde duramadı

* Her mahalleye bir kapalı Pazar yapacaktı o da olamadı

* İlçenin ulaşımını rahata kavuşturacaktı bunu da yapamadı

* … verdiği bir çok vaadini yapmadı veya yapamadı

CHP Başakşehir ilçe örgütü ne yapıyor ?

İlçe başkanı Özgür Karabat dahil ilçe örgütünde bir statükoculuk yok. Halkın hiçbir işine yaramayan ve içi boş Cumhuriyetin kazanımları,laiklik ve benzeri nutuk vari sözleri bu örgütte duymadım. Sık sık beni etkinliklerine davet ediyorlar imkanlar elverdiği sürece de bir çok etkinliklerine de katılıyorum. Burada gördüklerim ve duyduklarım halkın günlük gereksinimlerine yönelik işlerdir.

CHP il başkanı ile yaptığım söyleşide bana şunları söyledi;

CHP.İstanbul il başkanı Oğuz Kaan Salıcı süslü sözlerden ziyade halkın içinde olmaktan mutlu olan bir kişiliği var. Kısa bir süre önce kendisi ile birlikte Başakşehir sokaklarını arşınlarken sorduğum bir çok soruda samimi ve içten cevaplar verdi.

Özellikle ilçe belediye başkanlarınızdan arayacağınız en önemli kriter nedir soruma “Bize seçimi kazandıracağına inanmalıyız” oldu.

İşte şimdi burada CHP Başakşehir ilçe başkanı
Özgür Karabat’a dönecek olursak ;
  • Başakşehir’in en büyük seçmen kitlesi TOKATLI
  • Özgür Karabat’da TOKATLI
  • Kendi partisi içinde gençlik kolları,kadın kolları ve ana kademe ilçe yönetimi ile muhteşem bir uyumu var başkanın
  • Basın,STK ve Halk ile iletişimi ve bakış açışı çok sağlıklı kalbini kırdığı tek bir kişiye rastlamadım…
  • Rakipleri ile alakalı bile konuşurken beyefendi tutumundan bir adım geriye atmaz
  • Dostlarının ve arkadaşlarının önemli ve üzüntülü günlerinde hep yanlarındadır
  • İlçe mülki idare amirleri ile arası oldukça güzel
  • İlçede din görevlilerine iftar veren tek siyasi parti ilçe başkanı oldu
  • Rakiplerinin özellikle Etaplar bölgesinde CHP Başakşehir’de belediye başkanlığını kazanırsa dini konularda yaşantınıza müdahale eder propagandası için kesinlikle bir düşünmemiz ve anlayışımız olamaz dediği ve bir çok konuşmasında özellikle halkın yaşamına karışmayacakları gibi bu konuda halkın istediği gibi özgürce yaşamasına devam edebileceğini ifade ettiğine defalarca şahidim. Kaldı ki bundan sonra hiçbir ilçe belediye başkanı halkın yaşantısına karışabilecek imkan ve güçten zaten yoksun.
AK PARTİ’nin kuruluşunda yer alan ve partisi için HAPİS cezası alan birisi olarak ilçemizde belediye başkanı olabilecek kişilerden mutlaka Özgür Karabat’ın taşıdığı özellikleri aramak gerektiğine inanmaktayım…

Bunu söylemem kehanet olmaz. Kendimi CHP genel merkez ve il başkanlığının yerine koyduğum zaman seçimi en güzel bir şekilde Özgür Karabat ile alabileceklerini düşünüyorum. Çünkü yukarıda neden en makul ve uygun adayın Özgür Karabat olabileceğini gerekçeleri ile açıkladım.

Tabi biz burada sadece fikir ve düşüncelerimizi yazıyoruz..Yarın Öbür gün CHP yöneticileri en doğru adaya ulaşmak yapacakları araştırmalarda ilk başvuracakları kaynak hiç şüphesi ki HACI GOOGLE’dir. Biz de Başakşehir’i yakından takip eden bir yayın gurubu olarak Karabat’ın alanda yaptığı çalışmaları ile alakalı biraz kalem oynattık. Bu kalemi de alanda görüp duyduklarımızı yazmak için kullandık.

Hükümet seçimlerin 5 ay öne çekilip 27 Ekim 2013’de yapılması için TBMM.de gerekli hazırlıkları yapıyor.
27 Ekim 2013 yerel yönetim seçimleri için  geri sayım başlamıştır. Başakşehir’de seçim çok kızışmalı geçecek.

Başakşehir Times Gazetesi
ve www.basaksehirtimes.com olarak bundan sonra seçim çalışmaları ile alakalı siz okurlarımızı sık sık bilgi sahibi yapacağız.

Sonsöz “Başakşehir için kim hayırlı ve yararlı olacaksa Allah ona belediye başkanlığını nasip etsin diyorum.
 Başakşehir Times Gazetesi www.basaksehirtimes.com haber portalımız ekip olarak şimdi daha da güçlü.
Basın konusunda tecrübeli olan bir çok ekibi bünyemize kattık.
Başakşehir Times / Hüseyin Çetiner
YORUM EKLE
YORUMLAR
Arif MERT
Arif MERT - 9 yıl Önce

Öncelikle Cumhuriyet Halk partisinin temel değerlerinden ilkelerinden Laiklik ilkesine ve diğer değerlerine saldırınızdan dolayı sizi kınıyorum.. Ayrıca parti içi demokrasiyi, parti tüzüğünü hiçe sayan anlayışınızla ve yorumunuzla basının bilgilendirme gücünü nasıl çarpıttığınız ve yandaşlığınızı tesbit ederek sizi kınıyor bu yazımı da yayınlamanız halinde tarafsız olduğunuzu biraz olsun anlamış olacağım.. Saygılarımla,

Güvercintepe Ak Parti
Güvercintepe Ak Parti - 9 yıl Önce

Sayın Çetiner yazdıklarınızın altına imzamı atarım,söyledikleriniz çok doğru.Ak Parti yöneticileri de sizin bu söylediklerinizi görmüş olacaklar ki,duruma el koymaya karar vermişler.İl teşkilatının içinden aldığım bir kulis haberine göre Partimizin Büyükşehir ve Encümen Üyesi Aynı zamanda teşkilat başkanlığımızı yapan siyasi büyüğümüz Halis Dalkılıç Başakşehire Belediye Başkan Adayı olarak gönderilecekmiş.Başkanımızın Zeytinburnu,K.Çekmece ve B.Şehir deki tecrübelerinden faydanılacakmış.Bu Konu ciddi ciddi tartışılıyor,siz de bu konuda bir çalışma yapıp bizi aydınlatırsanız seviniriz

banner34

banner35