banner25

Başkanın ben yaptım oldu hatalarının bedelini Halk mı ödeyecek hep ?

Başakşehir Belediye başkanı  Mevlüt Uysal’ı anlamak hiç kolay değil. Meteoroloji günlerdir  17 Haziran Cumartesi günü hava yağışlı olacak uyarısı yapıyor.  

Sanki hiç bir şey yokmuş gibi onlarca tır ile günlerce Sular Vadisine sandalye ve masa taşıtan başkan iftara 1 saat kala bastıran yağmurdan dolayı SMS atarak hava muhalefetinden dolayı iftar programımız iptal olmuştu diyor.

Oysa başkan bilime ve ilime kulak asaydı Meteorolojinin ve Face Book’un kullanıcılarına uyarı yaparak Cumartesi günü yağmur var dikkat edin ıslanmayın uyarısını dikkat alsaydı Mevlüt bey halkın parası çar çur olmayacaktı ve o kadar emek zayi olmayacaktı.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt  Uysal ilçede yaptığı en büyük (30 Bin kişi) sokak iftarı için sular vadisine onlarca tır ile günlerdir sandalye masa taşıdı. Maddi ve manevi bedeller ödendi ama İftaryapılamadı.

Oysa uyarılar dikkate alınsaydı  bu kadar emek zayi  olmayacaktı. Hiçbir yardımcısı ve danışmanı başkan hava yağışlı olacak bu kadar büyük bir iftarı riske atmayalım demedi mi ?

Her şeyi siz bilmezsiniz başkan birazda uyarılara eleştirilere itibar edin …

Her şeyden önce Sular vadisinde bu kadar büyük ve şatafatlı iftar yapmak israftır.  

Bunu yapacağınıza her gün 212 AVM’den Mall Of  İstanbul’a kadar

Edirne ve Avcılar istikametine giden araçların Başakşehir İstikamtine gidenlerin yoluna girdikleri için çok kısa bir mesafede saatlerce beklemek zorunda kalan sürücülerin feryatlarına bir çare bulun başkan.

Çare çok basit bir KM lik yolu yani Başakşehir’e gidecek araçlar için bariyer kurun olay çözülecek. Şow amaçlı çalışmaları bir yana bırakıp halkın zaman ve para kaybını önleseniz daha iyi olmaz mı başkan ?

Bu benim vazifem değil diyebilirsiniz ?

Trafik sorununa çözüm bulmak benim görevim değil diyebilirsiniz. Biz de size peki hiç gereği yok iken taşıma insanlarla 30 bin kişiye iftar yaptırdım diyerek hava atmak sizin görevleriniz arasına giriyor mu ? Çanakkale Enez’de kamp yaptırmak hangi belediye hizmetleri arasında sayılabilir? Buna benzer yamak zorunda olmadığınız ama sosyal belediyelik ilkesi gereği yaptığınız bir çok hizmeti sayabiliriz. 

Sular vadisinde iptal ettiğiniz 30 bin kişilik iftar için yapılan harcama ne kadardır ? Bu israf için bir açıklama yapacak mısınız ? Bir daha Meteorolojinin uyarılarına dikkat edecek misiniz ?

212AVM’dan Mall Of İstanbul’ kadar olan kısa Mesafede Başakşehir’e gelen vatandaşları sorunlarına çare bulmak için İBB ve Karayolları ile temasa geçip bu soruna el atacak mısınız ?

Halkın parasını çar çur ederek vergi dairesine ve diğer kurumlara olan borçlarınızı ödemeyerek belediyeyi vergi yüzsüzleri listesine yazdırıp halkın parasını artık çar çur etmeyiniz başkan.

Başkan’ın sorularımız için açıklama yapıp yapmayacağını merakla bekliyoruz.

Başakşlehir Times / Hüseyin Çetiner  


YORUM EKLE

banner34

banner35