banner25

Başkan Seçimi kazandınız peki ya gönülleri ?

Mevlüt Başkan seçimi siz kazandınız. Ama gönülleri de Özgür Karabat kazandı.

Belki bazılarının nezdinde gönülleri kazanmanın ekonomik bir karşılığı olmayabilir. Ama Allah nezdinde bir insanın kalbini kazanmak dünyanın en büyük makamından daha değerlidir.

Bir basın mensubu olarak samimi ve içten bir şekilde destek verdiğim arkadaşım dostum ve hepimizin kardeşi (en azında benim) olan Özgür Karabat 30 Mart 2014 seçimlerini kaybetti. 

Seçmenin bunca ilgi ve alakasına rağmen Özgür Karabat'ın neden kaybettiğini ciddi bir şekilde irdelemek gerekir…

Başakşehir’de gitmediğim mahalle,ayak basmadığım cadde kalmadı. Başakşehir Etaplar bölgesinde ciddi bir Ak Parti seçmeni olduğunu herkes gibi biz de biliyor ve yaşıyoruz.

Ancak Orta bölge olarak ifade edilen Güvercintepe, Şahintepe, Altınşehir ve Ziyagökalp mahallerinde görüştüğümüz yüz kişinin 70’i sizden ve bölgeleri ile alakalı yaptığınız çalışmalardan hiç memnun olmadıklarını ifade ediyorlardı. 
Hata Güvercintepeli müteahhitler imarları olmadığı için belediye kapısını siyah çelenk bırakmak ve bir defada Belediyeye baskın yapmak üzere iki kez sizinle ciddi bir şekilde karşı karşıya geldiler.

Bu kadar sert tartışmaların yaşandı bölgelerde bile size ciddi oy çıkması ve % 39 olan oyunuzu % 50’ye çıkarmanız için her ne kadar bir çok kişi BU MEVLÜT UYSAL’IN DEĞİL BAŞBAKAN’IN OYU dese de ben bu düşünceye katılmıyorum. Pek ala insanlar İBB de Ak Parti adayına oy verip ilçede başka adayı tercih etme hakları varken size % 50 oy vermeleri BÜYÜK ve Takdir edilmesi gereken bir başarıdır ve biz de bu başarınızı takdir ediyoruz.

Çok oy almanız sizin en iyi aday olduğunuza delil sayılamaz başkan…

Bundan sonra imarımız yok çivi çakamıyoruz diye bize feveranda bulunan seçmenlere sandık sonuçlarını göstererek HABERLERİNE Yer vermeyeceğiz.

Sorunu sıkıntı olan ve bunun kaynağı olarak da sizi gösterdikleri halde oy veriyorlarsa burada samimiyet ve dürüstlük göremiyorum.
Sizin halka bu yönetim anlayışını yaparak doğru yaptığınızı sandık sonucu bana gösterdi. Ben vatandaşa çok değer verdim ve kendisini ifade edebilmesi adına sayfalarımızı açtık.Meğerse doğru olanı siz yapmışsınız.

Sayın başkan, Artık bedelsiz şekilde size eleştirel yaklaşımda bulanarak destek vermeyeceğiz

Gelişmiş ülkelerde büyüme trendinde olan şirketler ve kamu yöneticileri kendilerinin hata ve eksikliklerini tespit eden danışmanlık firmalarına dünyanın parasını ödüyorlar. Bizler son 4 yıldır belden aşağı vurmayarak bazen canınızı acıtmış olsak da genel olarak  yaptığımız haber,yorum ve yazdığımız  makalelerle sizin yol haritanızı belirlerken bunlardan yararlandığınızı biliyoruz. 

Mesela;

-Başakşehir’in girişi mezbelelik diyerek yaptığımız haberden hemen sonra eksiğinizi TIR grajının yanı başındaki vinçleri ve hurdalıkları kaldırarak  güzel bir çevre düzenlemesi yaptınız. Biz bu eksik çalışmanızı yazmasaydık belki eksiğinizi yıllar sonra görecektiniz.
-Komşu inisiyatifinin sesine tercüman olmasaydık belki Kiler 25 katlı rezidansı yapmış olacaktı.

-Güvercintepe Mahallesi Ahmet Yesevi caddesi …Sokakta 8 tane engelli vatandaşın olduğu sokak sorununu haber yapsaydık zamanında burayı  yapmayacaktınız.

-Güvercintepe son evlerde Gerger Caddesi bölgesinde öğrencilerin patika yolda okula gitmek için ne çileler çektiğini haber yapmasaydık bugün  orası da yapılmamış olacaktı.
Sayın başkan bir çok eleştirel haberimiz ile size nerede sorun ve sıkıntı olduğunu çekimi ile bildirdik. Bunun ne kadar değerli bir hizmet olduğunu bundan sonra daha iyi anlayacaksınız. Çünkü artık size yol gösteren tarafsız ve çözüme katkı yapacak haberleri yapmayacağız.

Batıda ve gelişmiş toplularda bu hizmeti yapan kurumlar ciddi paralar alırken siz biz her haberimiz için bir suç duyurusu gönderdiniz. (Bu yazıyı yazmaya başlamadan önce bile meclis üyeniz Av.Hayriye Çiçek’in seçim öncesi yaptığımız çalışmaları için Küçükçekmece Cumhuriyet savcılığında hakkımızda suç duyurusunda bulundu) 

Herkesin size yalakalık yaptığı bir anda biz “Emribil maruf Nehyi anil münker’de “ bulunduk. Yani iyiliği emredip kötülükte alıkoymak için gücümüz oranında bir şeyler yazıp çizmeye çalıştık.

Sayın başkan biz artık eskisi gibi vatandaşın sesine çok kulak vermeyeceğiz siz de rahat olun zaten % 50 de oyunuz var dilediğiniz gibi herkese eski kızgınlığınızı artırarak devam ettirin…

Artık 30 Mart 2014 den sonra size yağcılık yapan ve yapacak basın mensupları ile rahat rahat çalışın

Kurbanlık büyükbaş hayvanların elektrik akımına kapılıp telef olmasını haber yaptık diye hakkımızda Cumhuriyet Savcılığı nezdinde suç duyurusunda bulunduğunuzu iletişim fakültelerine dilekçe vererek bir belediye başkanı haber değeri olan bir konuyu haber yaptık diye hakkımızda suç duyurusunda bulunduğunu ifade edeceğiz.
Başakşehir Seçmenine saygılıyız…

Bazıları gibi seçim başarınızı küçümseyecek değilim. Bu başbakanın oyudur. Bu seçim genel seçim havasında geçti mazeretleri de beni bağlamaz. Net ve doğru olan Başakeşhir seçmeninin Ak Parti adayı olarak size % 50 oy verdiğidir. Demokrasiye inanan birisi olarak da yapmam gereken tek şey bunun önünde eğilmektir.

Bir seçmeni olarak Başakşehir size hayırlı ve uğrulu olsun diyorum...

Artık size doğruları söyleyen  İstanbul Times Gazetesi, www.istanbultimes.com.tr,Başakşehir Times Gazetesi www.basaksehirtimes.com haber portalı ve www.istanbultimes.tv size hatalarınızı söylemeyecek.

(İnşallah sizde bizi mecbur edecek eylem ve söylemlerde bulunmazsınız)

Başakşehir Times / Hüseyin ÇETİNER 3 Nisan  2014
YORUM EKLE
YORUMLAR
Altınşehirli
Altınşehirli - 8 yıl Önce

Artık Gazetecilik mi yapmayacaksınız ? Haksızlıkların yanında nasıl susarsınız ? Zaten herkes susuyor. Birde sizler susarsanız halka gerçekleri kim anlatacak. Bırakın %50 oyu %80 bile alsalar yanlışları bu halk öğrenmeli. durmak yok !!!!!!!!!! mücadeleye devam.


Site admin :

Sayın Altınşehirli seçimden önce Güvercintepe,Altınşehir,Şahintepe ve Ziya Gökalp mahalle sakinleri imarımız yok perişanız buraları nazi kampından beter diyerek bize dert yanıyorlar.Ama seçim günü şikayet ettikleri sayın Mevlüt Uysal'a % 50 oy verdiler. Onlar razı ise biz dünden razıyız. Bizim ne arsamız var ne evimi Başakşehir'de.Artık bu bölgelerin sorun ve sıkıntılarına ikinci bir emre kadar yayın mecralarımızda yer vermeyeceğiz.Şu an bir sürü şikayet ve ihbar var ama artık bizim için bir anlam ifade etmiyorlar sevgili okurum nasıl yani demenize gerek yok. Halkın % 50 si halinde memnun biz de memunnuz...:::)))

AHMET YILMAZ
AHMET YILMAZ - 8 yıl Önce

Sayın Hüseyin Çetiner çok verimli ve güzel bir yazı yazmışsınız.Dediğiniz gibi ülkemiz idarecileri halen eleştiriye açık değiller. Gelişmiş ülkelerde şirket ve kamu idarecilerine rapor hazırlayan profesyonel kurumlar var ve çalışmaları da çok pahalı. Ama ülkemizde bedava kıymet bilen yok.tebrikler sayın Çetiner

Hatice Mermer
Hatice Mermer - 8 yıl Önce

Hüseyin bey 30 Mart 2014 seçimlerinde başkan Uysal'ın aldığı % 50 seçim zaferini tebrik etmeniz bana çok anlamlı geldi.Bravo size ...

banner34

banner35