banner29

Başkan bak git !...

Baksı, hakaret ve küçük görmek size bir şey kazandırmaz sayın Uysal,

Başakşehir Belediye Başkanı Av.Mevlüt Uysal’a oy vermiş bir basın mensubu olarak 29 Mart 2009 dan 29 Mart 2010’a kadar başkandan kaynaklanan bir çok sorun olmasına rağmen yeni başkandır avans vermek gerek diyerek mümkün mertebe yazmamaya çalıştık.
 
Ancak başkanın medya düşmanı olduğunu başkan olduktan 6 ay sonra yaşanan sel felaketinde ATV.muhabiri İlhan Tanrıöver’in barınakta can çekişen köpeklerin kurtarılması için gece yarısı başkanı aradığı gerekçesi ile saydığı nezaketsiz sözleri ile anladık.
 
Buna rağmen yine de avans vermeye devam ettik. 2010 yılında ilk ve son kez basın mensupları ile yaptığı toplantıda basın mensuplarını davet ederken ayrımcılık yaptığını ifade eden minik bir eleştirel haber yapmıştık.
 
Aklı selim düşünen bir başkan daha aday iken verdiğimiz desteklerin hatırına ve aynı masa etrafında aday adayı olmamızın yüzü suyu hürmetine arayıp kardeşim burada bir kasıt yok arkadaşlarımız bazı basın mensuplarını davet etmeyi unutmuş deyip gönül alsa belki kızgınlık  ve kırgınlığımız uzun sürmeyecekti.
 
Cami içinde hakaret’e devam
 
Basın mensuplarına değer vermediği için biz de  Başakşehir ile alakalı özgür haberlerimize devam ettik. İşimizi yapıyoruz diye bir kez Sular vadisinde bir kez de 2.Etapta bulunan Ahmet Yesevi camisi alt katında bulunan Kur’an kursu yemekhanesine bayram namazından  sonra kahvaltı yapmaya giderken ilçe protokolü önünde şahsıma hakaret etme cüretinde bulundu.
 
Aylarca cami içinde yaptığı hoş olmayan davranış için özür dilemesini bekledim. Ama baktım ki ben başkanım makamım,param pulum ve emrimde yüzlerce kişi var ben kıytırık bir  gazeteciden özür mü dileyeceğim havasında.
 
Başkan Mevlüt Uysal’ın 3.5 yılda yaptığı vukuatlarını daha önce yazdığım için onların tekrar kronolojisini  yazmayacağım.
 
6 Haziran 2012 de “Av.Mevlüt Uysal’a selam olsun” başlıklı bir makale yazdım
 
Bu makalede beni mecbur etmediği müddetçe artık Mevlüt Uysal ile alakalı yazı yazmak istemediğimi ifade ettim. Gel gör ki sanki ben bunu dememişim gibi sorduğumuz soru için Cumhuriyet savcılığında hakkımızda suç duyurusunda bulunmuş. Tabiki bulunabilir herkesin hakkıdır.Ama bizimde üç beş satır yazı yazma hakkımız var galiba. İşte bu olay için beni bu yazıyı yazmaya mecbur etmiştir değerli okurlar ...

23 Mayıs 2012 de www.basaksehirtimes.com da “Belediye 4.Etapta yaptığı halk pazarında kime verdiği sözü yerine getirmedi ? diye bir soru sorduk. Siz misiniz başkana soru soran dercesine Belediyenin Avukatı Şenol Kartal başkanın gazetemize karşı kinini dışarı vuran zehir zemberek bir ihtarname yazarak Bakırköy  34.Noterliği aracılığı ile gazetemize göndermişti.

Normal şartlar altında mahkeme kararı olmadan bahse konu sert ve hak etmediğimiz ihtarnameyi yayınlama mecburiyetimiz yok. Buna rağmen Belediyenin avukatını arayarak noter aracılığı ile gönderdikleri İHTARNAMEYİ mail atmasını söyledik. Yayınlayacakmısınız dedi biz de evet deyince mail geldi ve aynen yayınladık. 

Talepleri de TEKZİP metinlerini yayınlamaktı. Yayınladık ama  amaçları farklıymış.Bunu da Savcılığa da şikayet etmelerinden sonra öğrendik.

İstanbul Emniyet müdürlüğü bizi arıyor
 
5 Temmuz 2012 de İstanbul Emniyet müdürlüğünden Polis memuru olduğunu söyleyen bir kişi arayarak  hakkınızda şikayet var tebligat yapacağız ofisinizin tarifini yapar mısınız dediler. Sekreter hanım telefonu bana bağladı adres ve tarifi verdikten sonra şikayet nereden deyince Başakşehir Belediye başkanlığından dediler. Bir saat sonra tebligat geldi.
 
Sorumuz şu :“Belediye 4.Etapta yaptığı halk pazarında kime verdiği sözü yerine
                                     getirmedi ?
 
İlkokul 3.sınıf kafası ile düşünen normal  bir mantık gazete idaresini arar sorunun cevabını verir. Ama sayın başkan ve adamları hay hay efendimci zihniyete alıştıkları için Malatya’nın Beydağlarından kopup gelen bu fakir kardeşinizin hangi cüretle kendilerine  soru sorabildiğini öğrenmek için İHTARNAMELER ve Mahkemelerle bizi yıldırabileceklerini zan ediyorlar.

ALLAH şahidim olsun ki bu tür antidemokratik çalışmalar ancak biraz daha fazla çalışmamı teşvik ediyor. Bizi dize getirecek 2 tane şey var ŞEFFAF BİR YÖNETİM VE  İNSANLARA SAYGI Bu iki özelliği Başakşehir belediye yöneticilerinde görene kadar (başta Mevlüt Uysal’ olmak üzere) özgür ve tarafsız haberlerimiz  ve yazılarımız devam edecektir.  
Saçlarım adedince başım olsa ve her gün birisi kesilse haksızlık karşısında susmayacağım
 
Bir gazeteci düşünün ki mesleğinin olmazsa olmazı olan soru sorma hakkı elinden alınmak isteniyor.Kime verdiğiniz sözü yerine getirmediniz sorusu için hakkımızda İHTARNAME düzenleyecek ve Cumhuriyet savcılığından suç duyurusunda  bulunacak kadar basın meslek ilkelerine ters hareket eden Başakşehir Belediye başkanı Sayın Av.Mevlüt Uysal’a “Başkan Bak git “ diyorum.
 
Uysal'ın soru somamıza kızması şuna benzer birisi çıkıp sayın başkan sen koskoca belediyesin çer çöp işi ile uğraşma bırak çöpleri toplama demesi ne kadar abes ile iştigalse bir gazetecinin soru sormasına tepki götermek de o kadar abestir.
 
Yayınımızda belden aşağı vurmak yok, belediye başkanı olmadan önce sahip olduğu tatil köyünde bir çok eksiklik olduğu halde başkan olduktan sonra buranın çehresi neden değişti dememişiz. 

Ben çok şükür artık bir aydır Av.Mevlüt Uysal’ı gündemimden düşürdüm derken Savcılık kanalı ile hakkımızda suç duyurusunda bulunması bu yazının yazılmasını gerektirdi.
 
Devlet’e karşı boynumuz kıldan incedir
 
Savcılığa ifade vermemiz için belge tarafımıza teslim edilir edilmez hemen Bakırköy Cumhuriyet savcılığına gittim. İfademizi alacak olan Cumhuriyet savcısı Vahit Kayaduman senelik iznine çıktığı için basın bürodaki yetkililer birkaç gün sonra gelmemiz halinde ifademizi verebileceğimizi söylediler. Bir gazetecinin en son korkacağı merci zindanlar ve mahkemelerdir sayın başkan. 

Biz Mahkeme ve zindanlardan korksaydık meyda sektörüne girmezdik.

Bazende teşekkür etmek gerek 

iki sene önce 4.etaptaki  kapalı pazar'ın hafriyatı döküp size park yapacağız dediğiniz Güvercintepe son evlerde bulunan Marmara Sanayi sitesine verdiğiniz sözü uzun süre tutmamanızdan dolayı yukarıdaki soruyu sormamızdan sonra park yapmaya başaldınız.  Bunun için birinci teşekkürü verelim. Her ne kadar burada karlı işi müteahhit yapmışsa da önemli olan sözünüzde durmanızdır.

Şehirlerin girişleri süslü ve güzel olur diyerek bir haber yaptık. İSTOÇ'un yanıbaşında bulunan TIR grajının üst tarafından TUNÇEL hafriyatın oluşturduğu çirkin görüntüyü eleştirdik. Sağ olsun başkan bu haklı eleştirimizi de dikkate alarak işe koyuldu ilçenin girişini çok yakın bir zamanda daha güzel bir hale getirecek kısmetse.
 
Biz sayın başkan ile kan davalısı değiliz. Amacımız halk odaklı çalışmasını sağlamak adına gücümüz oranında yayın yaparak başkanın iyi işler yapmasını sağlamaktır. 

Ayrıca başkanın bizi iHTARNAME ve MAHKEMELERLE dize getirmeyi düşünüyorsa bunun bizi daha da çok çalışmaya kamçıladığını belirtmek isterim.


Başakşehir Times / Hüseyin Çetiner 6 Temmuz 2012

Belediye başkanı Mevlüt Uysal'ın talimatı doğrultusunda bizleri Bakırköy Cumhuiyet savcılığına şikayet eden belge...


u
YORUM EKLE
YORUMLAR
FATİH
FATİH - 10 yıl Önce

Mevlüt başkanın neden herkes ile kavgalı olduğunu anlayabilmiş değilim.

Hele bir gazete ve basın mensubundan istifade etmesi gerekirken kavgalı olması anlaşılabilmiş değil.

Yazık ediyor başkan kendine....

Eylem
Eylem - 10 yıl Önce

Mevlüt uysal kendi ayağına sıkıyor.. Bakalım nereye kadar ....Yazık ediyor Ak Partiye CHP başkanlığı alacak

BİR ham olmasın BE ABİ
BİR ham olmasın BE ABİ - 10 yıl Önce

BAŞAKŞEHİR VİTRİN SEHRİ OLACAK DENİLDİ ALIN MEVLÜT ABİNİZ VİTRİNE KOYDU BİZİ ALLAYIP PULLAYIP .YAZIKLAR OLSUN BAŞAK BİRŞEY DİYEEM NE AKP NE CHP İKİSİDE AYNI HALT

Elif
Elif - 10 yıl Önce

Başakşehir gibi gözde bir ilçeye böyle bir belediye başkanının getirilmesi gerçekten büyük talihsizlik. kendisi gibi halkı da elit olan, insancıl olan ve çok büyük beklentileri olmayan bu ilçenin nefretini kazanmak çok şaşırtıcı doğrusu. Daha çok halkla iç içe olması, gönül kazanması gerekirken yaptığı her işle, her konuşmayla daha da yerin dibine batırıyor kendisini. AK PARTİ YETKİLİLERİNİN DE BU DURUMA ARTIK BİR SON VERMEMESİ DE AKIL ALIR GİBİ DEĞİL !!?? zannediyorum ki, Başbakanımızın emaneti olan bu ilçeyi gözden çıkarmışlar. Gelecek seçimde Mevlüt uysalla devam ederlerse buranın da kaybedileceğini düşünüyorum. Zaman çok geç olmadan bizzat BAŞBAKANIMIZIN bu duruma el atması gerekiyor ve inşallah da atar... Yazılarınıız için de size ayrıca teşekkürler, birilerinin bunları yazması gerekiyor elbette, herkesi de susturamazlar öyle değl mi..??? selam ve dua ile..

DENİLCEK TEK SEYDE BUYDU Zaten
DENİLCEK TEK SEYDE BUYDU Zaten - 10 yıl Önce

RECEP TAYYİP ERDOGANDAN SONRARİ RESİ MİZ PROF DR NUMAN KURTULMUŞTUR ASLINDA SİYASET DEDİGİMİZ ŞEYİ 1 YADA 2 AY SONRA YAPMAYA BAŞLİYACAGIZ ANLAYAN ANLAR İNŞALLAH BAŞAKŞEHİR İSTEDİGİ BAŞKANINA KAVUŞACAK İNŞALLAH

RAFET SUCUOGLU
RAFET SUCUOGLU - 10 yıl Önce

(Milletimizin kurduğu yeni DEVLETİN MUKADDERATINA, MUAMELATINA, İSTİKLALİNE, unvanı ne olursa olsun, HİÇ KİMSEYİ MÜDAHALE ETTİRMEYİZ!)
HALKIN SESİ PARTİSİ BAŞAKŞEHİR

Faik
Faik - 10 yıl Önce

Merhaba Yürekli gazete , Şu an yanlış yapan Belediye başkanına karşı en düzeyli ve korkusuz muhalefeti siz yapıyorsunuz.Sitenize veya gazetenize abone olarak size destek olmak için ne yapmalıyım ? Bu vesile ile de rahmetli Mahsuni Şerif'in Adam olamadın gittin be zevzek türküsünü de Mevlüt Uysal'a hediye etmek isterim....

banner34

banner35