banner25

Yeşil alanlarda bakım çalışmaları devam ediyor

Yeşil doğası ile İstanbul’un gözbebeği Başakşehir’de park ve yeşil alanlarda yürütülen bakım onarım ve yenileme çalışmalarına hız verildi.

Yeşil alanlarda bakım çalışmaları devam ediyor
 Başakşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen bakım çalışmalarında ilçe genelindeki park ve yeşil alanlar ile orta ve yan refüjlerde periyodik olarak çalışmalar sürüyor.


Başakşehir Times Haber Merkezi

Çalışmalar dahilinde süs havuzu temizliği, sert zemin temizliği, çim biçimi, ot biçimi, gece ve gündüz sulama, zirai ilaçlama, gübreleme, yabani ot temizliği ve süs bitkilerinde budama işlemleri program dahilinde devam ediyor. İlçe genelinde vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda özellikle alerjisi olan yaşlı ve çocukları olumsuz etkileyen polenlere sebebiyet veren kavak ağaçlarının kesimleri yapılıyor. Boş araziler ve vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlarda otlarda biçilerek görüntü kirliğinin önüne geçiliyor.

 

Kent mobilyalarının bakım ve onarımları devam ediyor


Başakşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü çocuk ve yetişkinlerin kullandığı park ve oyun gruplarında da bakım ve onarım çalışmaları yürütüyor.

 

Vatandaşların söz konusu alanlardan daha sağlıklı faydalanabilmesi için yürütülen çalışmalarda; park alanlarındaki açık hava spor aletleri, çocuk oyun grupları ve kent mobilyaları bakım onarım ve yenileme çalışmaları program dahilinde sürdürülüyor.

 

Parklar, Okul ve Camii bahçelerindeki çeşitli nedenlerle bozulan, kırılan çocuk oyun grubu ve kent mobilyalarının tamir ve bakımı yapılırken fonksiyonelliğini yitirmiş kent mobilyaları ise çağdaş şehircilik anlayışı ile yapılmış yeni kent mobilyaları ile değiştiriliyor.


İstanbul Times Haber Ajansı(İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34