banner32

Tekstilkent Sakinlerinden Başkan Uysal’a Plaket

Tekstilkent Yapı Konut Kooperatifi sakinleri Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a bölgelerine yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkürlerini plaket vererek dile getirdi.

Tekstilkent Sakinlerinden Başkan Uysal’a Plaket
Teksilkent Yapı Konut Kooperatifinde düzenlenen plaket takdim törenine Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcıları Murat Şahin- Bedri Sinan Gül, Tekstilkent Yapı Konut Başkanı Ahmet Öztürk, Kayabaşı Yapı Konut Üst Birlik Başkanı Haluk Abuşoğlu, Kayabaşı Yapı Konut Üst Birlik Başkan Yardımcısı Sabri Çakar ve Tekstilkent sakinleri katıldı.

Teksilkent bölgesine yapılan hizmetler karşılığında memnuniyetini dile getiren ve açılış konuşmasını yapan Tekstilkent Yapı Konut Başkanı Ahmet Öztürk “Bu güne kadar yedi belediye başkanı görmüş kooperatifimiz maalesef hiç birinden hizmet alamadı ta ki şu ana kadar. Halka hizmeti Hakk’a hizmet olarak gören Belediye Başkanımız Sayın Mevlüt Uysal sayesinde alt yapı olanaklarına ve bir çok hizmete kavuştuk. Eğer yöneticiler halka giderlerse ve onlara hizmet ederlerse halkta onları yüreklerine yazıyor ve bu hizmetlerin bir nişanesi olarak bir plaket veriyor. Bizde burada emeğiyle geçinen Tekstilkent sakinleri olarak şükranlarımızı belirtmek için Başkanımıza plaket vereceğiz” dedi.

Açılış konuşmasının ardından plaketini Kayabaşı Yapı Konut Üst Birlik Başkan Yardımcısı Sabri Çakar’dan alan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal duygularını; “Bizim ana prensibimiz bu bölgedeki tüm sorunların çözülmesi nıoktasında. Biz belediye olarak burada bize tanınan yasal yetki sınırımız içinde olabildiğince sorunlarınızı çözmeye çalışıyoruz.

Başbakanlık dahil tüm yetkili kurumlar buradaki sorunları biliyor. Sizinde bildiğiniz gibi başbakanlık burayı özel proje alanı ilan etti. Bunun anlamı şu; Başbakanlık istediği zaman buraları kamulaştırabilir. Böylelikle tapuda çıkabilecek sorunların önüne geçilmiş olacak. Bizim bundan sonraki görevimiz çözüm noktasında sizin haklarınızı korumak olacak. Burada şu an içinde oturulur durumda olan dört sitenin mevcut durumu korunmalı ve buna uygun bir planlama yapılmalı ve bu insanlara tapuları verilmeli” şeklinde ifade etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34