banner32

Onurkent sakinleri sokak iftarında buluştu

Başakşehir Belediyesi’nin Ramazan’ın bereketini ilçe sakinleriyle paylaştığı Sokak İftarı Onurkent Mahallesi’nde kuruldu.

Onurkent sakinleri sokak iftarında buluştu
 Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın ev sahipliğini yaptığı iftara Ak Parti İstanbul İl Gençlik Başkanı Gıyaseddin Gergin, Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcıları; Hatice Demiralay, Haluk Dikbaş, Murat Şahin, Yasin Kartoğlu, İlahiyatçı Ömer Döngeloğlu ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.

Başakşehir Times Haber Merkezi

Başakşehir, Başbakan R. Tayyip Erdoğan’la iftar açacak

 

İftar duasını İlahiyatçı Ömer Döngeloğlu’nun yaptığı bereket sofrasında, mahalle sakinleri hep birlikte iftarını açtı. Vatandaşlara hitaben bir selamlama konuşması yapan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Sular Vadisi İftarına Başbakan R. Tayyip Erdoğan’ın katılacağı müjdesini verdi.

Başkan Uysal: “Her mahallede bir defa mahalle sakinlerimizle aynı sofrayı paylaşıyoruz. Umarım bu bereket sofralarını sizlerde apartmanlarınızda, komşularınızla devam ettirirsiniz. Komşu ülkelerde açlık çeken Müslüman kardeşlerimiz var, onlar için dualarımızı eksik etmeyelim. Dostluğumuz, kardeşliğimizle herkese örnek olalım.”

 

30 Mart’ta büyük bir oy farkıyla güveninizi tazelediniz diyen Başkan Uysal, sözlerini şöyle sürdürdü, “Cumhurbaşkanlığı seçimiyle de ülkemize önemli mesafeler kat ettiren Başbakanımızı, Cumhurbaşkanı olarak göreceğiz. Her sene Sular Vadisi’nde çok büyük katılımla iftar yapıyoruz. Bu sene Başbakanımız Sayın R. Tayyip Erdoğan bizlerle birlikte olacak ve iftar açacağız. Hepinizi Sular Vadisi’ne bekliyoruz.”


‘İradenize sahip çıkın’

 

Ak Parti İstanbul İl Gençlik Başkanı Gıyaseddin Gergin, “Rabbim, Türkiye’ye ve bu Cumhuriyete kendi Cumhurunu seçme imkânı sağladı. Nasıl ki şimdiye kadar halkın iradesi tecelli ettiyse, şimdi de sandık başına giderek Cumhurbaşkanını seçecek. Rabbim Ramazanımızı mübarek kılsın.” dedi.

 

Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel ise yaptığı konuşmada: “Bu günlere bizleri kavuşturan Rabbimize şükürler olsun. Bu güzel sofrada bizlerin buluşmasına vesile olan Belediye Başkanımıza şükranlarımı sunuyorum. 30 Mart’ta bu ülkeyi ayağa kaldıran sizler, Cumhurbaşkanlığı seçiminde de iradenize sahip çıkın.” dedi.


‘Başakşehir her şeyin bol olduğu bir ilçe’

 

Genci yaşlısı aynı sofrayı paylaştıran Onurkent Sokak İftarına, yurt dışından da yoğun ilgi vardı.


Merve Huseyin: “Suriye’den yeni geldik. Gelir gelmezde sokak iftarına katıldık. Başakşehir her şeyin bol olduğu, bereketli bir yer. Vatandaşlar bizlere çok iyi davranıyor. Bizim ülkemizde sokak iftarı yok. Camilerde iftar veriliyor. Başakşehir’deki sokak iftarını çok beğendik. Herkese çok teşekkür ediyoruz.”


Fatma Topal: “Kayaşehir’den iftar için buradayım. Başakşehir Başeder Derneği olarak iftara geldik. Bu uygulama çok güzel. Belediye ile halk her zaman iç içe olmalıdır. Ortam çok güzel.”


Serkan Sert: “Belediyemizden Allah razı olsun. Böyle manevi bir ortam oluşturduğu için Belediyemizden Allah (c.c) razı olsun. İlk defa sokak iftarına katıldım. Ortam çok güzel. Engelli arkadaşlarımız içinde uygun ortamların artırılmasını istiyorum.”


Ayla Meydan: “Onurkentte oturuyorum. Sokak iftarı dostlukların artması için çok güzel bir imkân. Belediyemizden Allah (c.c.) razı olsun.”


Gürbüz Meydan: “Onurkentte oturuyorum.  Belediyemizin etkinliği çok güzel. İnsanlarımız birlik beraberlik içinde Ramazan sofrasını paylaşıyor. Birlik beraberlik için güzel ortamlar.”

Kaynak:İstanbul Times Haber Ajansı

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34