banner29

Onurkenet'ten Filistin'e destek İsrail 'e lanet

Onurkent Derneği, Filistin de yaşanan katliamı ve insanlık dışı uygulamalara sessiz kalan ülkeleri protesto etmek amacıyla Onurkent te yürüyüş gerçekleştirdi.

Onurkenet'ten Filistin'e destek İsrail 'e lanet
Prof. Dr. Necmeddin Erbakan caddesinde başlayan yürüyüş, Onurkent sokaklarında devam etti.

Başakşehir Times Haber Merkezi 

Yürüyüş yapan guruba Onurkent te yaşayanlarda duyarsız kalmadı. Onurkent sakinleri,yürüyüş boyunca evlerinin camlarından ve balkonlarından alkışlarla destek oldular, sloganlara eşlik ettiler.

 

" Filistin Halkı Yalnız Değildir" " Katil İsrail Filistinden Defol" " İsrail vuruyor çocuklar ölüyor" şeklinde sloganlar atarak yürüyen guruba yol boyunca katılanlarda eşlik etti.Olimpa AVM önüne gelindiğinde basın açıklaması yapıldı.İşte basın açıklamasının tam metni: 

OURKENT EĞİTİM KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİNDEN BASIN AÇIKLAMASI 23 TEMMUZ 2014

Basına ve Kamuoyuna

Gördünüz!

Biliyorsunuz!

İsrail, bütün dünyanın gözleri önünde işgal altındaki Filistin halkına saldırıyor. Kadınları, çocukları, yaşlıları ve sivilleri katlediyor. Okulları, evleri, hastaneleri ve kamu binalarını yerle bir ediyor. Masum ve silahsız bir halkı aç, susuz ve ilaçsız bırakıyor.

Özetle söylemek gerekirse İsrail, tüm dünyanın gözlerinin önünde insanlık suçu işliyor.

Aslında İsrail, bu katliamı tek başına gerçekleştirmiyor. Emperyalist devletler de İsrail'in yanında. İsrail ile karanlık ve kirli ilişkileri olan emperyalist devletlerden hiç biri, Gazze'deki kan gölünü, katledilen sivil halkı görmüyor. Onların tek gördükleri petrol! Ortadoğu'yu yalnızca petrol olarak gören bu devletler, sistemli ve planlı bir şekilde yıllarca dinsel ve mezhepsel ayrılıkları körüklediler. Terör örgütlerini desteklediler. Böylelikle bölgesel çatışmalar yarattılar. Daha sonra da bu çatışmaları önlemek ve demokrasi getirmek bahanesiyle bölgeye müdahale edip kan gölüne çevirdiler.

İşin özünde İsrail, bu emperyal siyaseti planlayan devletlerin bekçi köpeğinden başka bir şey değil. İsrail'in Filistin'i cehenneme çeviren silah teknolojisinin arkasında bu devletler var.

Filistin'e gökyüzünden bomba yağdıran F-16'lar ve Apache'leri üreten İsrail'e satan ABD! Bölgedeki bütün istihbarat bilgileri Kürecik'teki NATO radar üssü  aracılığıyla İsrail'e aktarılıyor.

İsrail'in arkasında yalnızca silahlı destek yok. İdeolojik ve siyasal destek de var. Bu nedenlerle İsrail, uluslararası toplumun önüne kendisini savunduğu yalanıyla çıkabiliyor. İsrail'in bu yalanını ABD ve müttefikleri de propaganda malzemesi yapıyorlar.

Ama güneş balçıkla sıvanmaz. Emperyalizmin oyununu artık herkes biliyor. Filistin halkının nasıl vahşice katledildiğini artık herkes görüyor. Bu katliama karşı çıkmak, yalnızca İslam ve Arap dünyasının değil, insanlığın yarattığı evrensel kültürden payını alan herkesin görevidir.

Irkçılığın her türlüsüne, her türlü din ve mezhep ayrımcılığına, terörizme, faşizme ve siyonizme karşı çıkmak; barışı kardeşliği be bir arada yaşamayı savunmak "insanım" diyen herkesin boynunun borcudur.

Bu anlayışla, İsrail'in Filistin halkına karşı uyguladığı katliamı şiddetle lanetliyoruz!

Tüm siyasi partileri, Filistin Halkı'nın yaşam haklarını umursamayan hasta ruhlu İsrail yöneticilerine karşı daha aktif bir şekilde karşı çıkmaya çağırıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini, İsrail ile olan siyasi ve ticari ilişkilerini sonlandırmaya , Kürecik radar üssünü kapatmaya davet ediyoruz.

Irak petrolünün Türkiye üzerinden İsrail'e gönderilmesine derhal son verilmelidir.

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı İsrail devletinin güvenliği için çalışan Amerikan Jewish Committe’den aldığı Cesaret Madalyası nı iadeye davet ediyoruz.

İsrail yöneticilerinin sivil halka uyguladıkları katliamdan dolayı uluslararası mahkemede yargılanması gerekir. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni bu konuda öncülük yapmaya davet ediyoruz.

Refah sınır kapısının açılması hayati önemdedir. Hükümetimizi bu konuda göreve davet ediyoruz.

Kahrolsun Siyonizm.

Yaşasın Filistin halkının özgürlük mücadelesi.

Onurkent Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği

Basın açıklamasının ardından söz alan Dernek başkanı Duran Bozkurt;

Mübarek Kadir gecesinin ve yaklaşmakta olan Ramazan bayramının Tüm dünya için, Ülkemiz için, Onurkent için ve özellikle de Filistin de yaşayan masum halk için barış, sevgi, huzur ve mutluluk getirmesini, hayırlara vesile olmasını diledi.

 Kaynak:İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)


YORUM EKLE
YORUMLAR
Duran Bozkurt
Duran Bozkurt - 7 yıl Önce

Tüm etkinliklerimizi haber yaparak, halkımızı bilgilendirerek asli görevini layıkı ile yerine getiren başta Hüseyin bey olmak üzere tüm Çetiner medya gurubu çalışanlarına yürekten teşekkür ederim.

Bilal Cuğ
Bilal Cuğ - 7 yıl Önce

Onurkent Derneği Tüm STK lara örnek olsun....Tebrikler size..

SIRADAKİ HABER

banner34