banner25

Manevi İhtiyaçlara katkılar sunmak da hizmet etmektir.

Kayaşehir etkinlik alanında bölge sakinleri ile buluşan, Çocuklar ve gençlerde İslami eğitim üzerine yaptığı çalışmaların yanı sıra etkili kıraati ile de tanınan Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, Resulullah’ın hayatından kesitler sundu.

Manevi İhtiyaçlara katkılar sunmak da hizmet etmektir.

Manevi İhtiyaçlara katkılar sunmak da hizmet etmektir.

Prof. Dr. Emin Ay söyleşisinde “Bir Belediye sokağımızı, suyumuzu en güzel şartlara getirmekle yükümlüdür. Ama Belediyeler aynı zamanda insanların manevi ihtiyaçlarına da cevap verecek faaliyetlerde bulunursa işte o yönetimin başında olanlar önemli katkılarla ahirete göçerler” dedi.

Ruhun ihtiyacı ilimdir

Prof. Dr. Mehmet Emin Ay “Oruçlar manevi hayatımıza önemli katkılar sağlar, oruç kadar önemli olan şey ruhumuzun da ihtiyacı olan ilimdir, bilgidir; Amelimize yardım eden manevi donanımdır.  Ramazan etkinliklerini dinleyerek manevi bilgilere ulaşabilirsiniz çünkü ilim olmadan amel olmaz” dedi.
Konuşmasında Kur'an ayet ve hadislerden örnekler veren Mehmet Emin Ay “Kur'an diyor ki size o peygamber neyi verdiyse alın, sizi hangi husustan men ettiyse sakının. Andolsun Hz.Muhammed’de en güzel örnek vardır. Allaha inanan mahşer gününde onu kavuşacağını umandır. Buna inanan kul için Hz. Peygamber en güzel örnektir”dedi.

Firkatin Nil ile farklı bir zaman diliminde

Yurt dışından gelen Firkatin Nil Grubunun dini ve etnik müziklerinin renkli melodileri dinleyenleri; farklı bir zaman diliminde, manevi bir iklime taşıdı. İslam coğrafyasına güçlü sanatkarlar yetiştiren, Mısır Kültür Bakanlığı’na bağlı Firkatin Nil Grubu, müzikleriyle Sular Vadisi’nde Ramazan’a farklı sesler getirdi.
Bahçeşehir Gölet Etkinlik alanında ise  samimi hitabeti ve etkileyici anlatımıyla Ömer Döngeloğlu, Ramazanın feyz ve bereketinden faydalanmanın yollarını bu kez Bahçeşehirli vatandaşlar için anlattı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35