banner25

Kızıl Özen Azarbeycan Kültür Derneği Tanışma Ve Kaynaşma Gecesi

Genel başkanları Emel SÜPÜRÜR 'ün önderliğinde güzel çalışmalara imza atan Kızıl Özen Azarbeycan Kültür Derneği 12 Haziran 2012 yılında kurulmuş ve hale hazırdada çalışmalarına hızla devam etmektedir .

Kızıl Özen Azarbeycan Kültür Derneği Tanışma Ve Kaynaşma Gecesi
Davetleri üzerine bu gün akşam 20:00' de başlayan tanışma ve kaynaşma gecelerine katıldık .Yöresel yemeklerden oluşan tatlarla bezenmiş gönül sofralarından bizlerde nasiplendik . Azarbeycan halkının her iki ülkedede yaşadığı bir takım sıkıntılarının altı çizildiği konuşmaların sonunda ; dernek yönetimininde görev alan dans hocası Haray SULDUZLU 'nun eşliğinde yöreye ait güzel danslar izletildi . Geceye damgasını ise Azarbeycanlı ozan İlkin BORCALI 'nın sazıyla çalıp söylediği ezgiler damgasını vurdu .

Tekrarının dönem dönem yapılacağının sözünü veren dernek yöneticileri ; bünyelerinde gençler için dil ve edebiyat, folklor ve grafik dalında kursların açıldığını duyurdular .

Geceye katılan ozan ve tiyatro sanatçısı Kadir TURAN , Kitap yazarı Emrah BEKÇİ, Ali SERTELLİ ,Gülera YENİSEY, Nermin BODUR ,Sevginaz HAMEVİOĞLU,Sevgi ATİK, Pınar Xuraman RZAZADE, İNNPARK Venue İşletmecisi FERDAĞ bey ,KARS MHP teşkilatı üyesi Murtaza KARAÇANTA ve MHP BAŞAKŞEHİR ilçe teşkilatı üyesi Emine ARSLAN 'a ve yerel basının önde isilerinden İSTANBUL TİMES'e bir teşekkür konuşmasıyla geceye son verildi . 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34